Materac dla pary - to jeden z największych problemów z jakimi musimy się zmierzyć szukając materaca dla dwóch osób. Jest to szczególnie kłopotliwe, jeśli jedna osoba waży 60 kg, a druga niemalże 100 kg. Zawsze komuś będzie za twardo lub za miękko. Kompromis w tym przypadku może być trudny do osiągnięcia. Kto zechce poświęcić swój komfort i wygodę snu dla drugiej osoby?


Co wybrać?

Przy takiej różnicy wagi ważne jest, aby wybrać taki materac, który będzie posiadał tzw. elastyczność punktową. Świetnie sprawdzą się zatem materace kieszeniowe, czyli takie, w których każda sprężyna została zapakowana w oddzielną materiałową kieszonkę. W ten sposób będą one pracowały niezależnie od siebie niwelując drgania na powierzchni materaca. Materace kieszeniowe to pierwszy krok do wygodnego snu dla obojga. Dzięki temu, że sprężyny nie są ze sobą połączone drutem materace te są również bardzo ciche w użytkowaniu, więc żadne skrzypienie nas nie zbudzi.

Dwa, czy jeden?

Z reguły w takich sytuacjach trudno dojść do porozumienia. Nic dziwnego, każdy z nas chce się wyspać. Przeważnie decydujemy się wówczas na dwa oddzielne materace. Co też nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, gdyż pomiędzy materacami będzie powstawał stopień, który może być wyczuwalny, gdy będziemy spali bliżej środka łóżka. Okazuje się jednak, że wcale nie musimy rezygnować ze wspólnego materaca.

Jeden, wspólny materac!

W salonie Materace Dla Ciebie w Katowicach znaleźliśmy bardzo ciekawe rozwiązanie, a mianowicie materac kieszeniowy o dwóch, różnych stopniach twardości. Jedna jego połowa posiada średniotwardy stopień twardości (H2) i jest doskonała dla osób ważących pomiędzy 60 a 80 kg, druga połowa natomiast jest twarda (H3), czyli sprawdzi się przy wadze między 80 a 110 kg. Materac ten został obustronnie wyposażony w piankę wysokelastyczną, która bardzo dobrze dopasowuje się do ciała, a przy tym jest niezwykle trwała i przewiewna. Zastosowana tu pianka wysokoleastyczna posiada różną gęstość, dzięki czemu materac może mieć dwie, różne pod względem stopnia twardości połowy.

Materac kieszeniowy typu dualsleep to rozwiązanie idealne. Dzięki niemu nie musimy kupować dwóch osobnych materacy, możemy mieć jedną, wspólną powierzchnię spania, a przy tym będzie ona dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb, więc każdy ma zagwarantowany komfortowy sen.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku