Jeśli szukacie inspiracji na urządzenie salonu, a macie otwartą kuchnię, koniecznie połączcie swój salon z kuchnią właśnie, tworząc idealne miejsce do gotowania, spożywania posiłków i relaksu.


Nowoczesność równa się funkcjonalność

Szczególnie istotną sprawą dla osób, które posiadają kuchnię bez okna, powinno stać się jej przedłużenie na salon. Coraz więcej mieszkań urządzanych w nowoczesnym stylu stara się przedłużyć strefę kuchenną poprzez połączenie jej z salonem. Zacznijcie od wyodrębnienia stref oraz zaakcentowania ich odrębności przy pomocy mebli oraz oświetlenia. Świetnie do tego celu nadadzą się lampy industrialne, które zamieścicie w salonie, zaś oświetlenie LED-owe będzie doskonale pasowało do kuchni i jadalni.

Dzięki takiemu posunięciu tworzy się strefę kuchenno-jadalno-rozrywkową, która jest osią i sercem całego domu, miejscem wspólnych spotkań i rodzinnego życia.


Ciesz się przestrzenią

Dobrze rozplanowana przestrzeń kuchenno-salonowa, to mnóstwo atutów.
- zyskujesz dodatkowe miejsce
- masz możliwość prowadzenia aktywniejszego życia rodzinnego
- cieszysz się swobodą
- możesz aktywnie włączyć członków swojej rodziny do pomocy w kuchennych obowiązkach
- masz możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym, chociażby gotowania i pogawędki z innymi domownikami, czy gotowania i oglądania ulubionego serialu.

Postaw na otwartość

Jeśli zdecydujesz się na kuchnię połączoną z salonem, dobrze jeśli stworzysz wyspę kuchenną, pracując przy której będziesz zwrócony/a twarzą do salonu. Wyspa taka będzie jednocześnie naturalną granicą pomiędzy kuchnią a salonem. Dzięki takiemu układowi, stworzysz sobie możliwość nie tylko rozmowy z rodziną, ale i kontrolowania, co dzieje się wokół Ciebie (przydatne zwłaszcza, kiedy masz małe dzieci lub kiedy podejmujesz gości).

Dziel i łącz

Zadbaj też o to, by granicą pomiędzy salonem a kuchnią poza meblami stała się podłoga, która powinna być wyraźnie odmienna w tych dwóch strefach, zaznaczając strefę roboczą oraz mieszkalną.

Podobny akcent postaw w przypadku oświetlenia. Delikatnie zaakcentowane w kuchni, zaś rzucające się w oczy i nadające pomieszczeniu stylowego wymiaru w salonie lampy skandynawskie to doskonały pomysł na aranżację nowoczesnego pomieszczenia.
Nie bój się eksperymentów. Nowoczesne wnętrza są otwarte na szalone pomysły i ekstrawaganckie dodatki, które potrafią świetnie połączyć ze sobą w spójną całość dwie odrębne strefy.
Dla przykładu: możesz zaaranżować w zupełnie odmiennym stylu kuchnię i salon, które łączyć będą wspólne elementy oświetlenia, jakimi mogą być wyjątkowe lampy EK Concept. W centrum salonu możesz powiesić stalowe lampy wiszące, zaś po bokach kinkiety, zaś dla odmiany w kuchni możesz postarać się o dyskretną, nowoczesną lampę typu Bulbo, która podkreślać będzie roboczy charakter tej części pomieszczenia, a jednocześnie wskazywać na wyraźny związek z salonem.

Jak widać, aranżowanie wnętrza w nowoczesnym stylu wcale nie jest sprawą prostą. Na szczęście mając możliwość doboru odpowiednich dodatków, można zrobić to doskonale, a jednocześnie świetnie się przy tym bawić.

Więcej inspiracji można szukać tutaj: https://wnetrzadlaciebie.com/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Oświetlenie do Salonu

Wersja do druku