Odpowiednie nawilżenie skóry twarzy sprawia, że jest ona mniej podatna na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, wolniej pojawiają się na niej zmarszczki, nie towarzyszy jej nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i łuszczenia się naskórka. Wcale jednak nie jest łatwo znaleźć produkty, które znakomicie i głęboko nawilżą cerę.


Znaczenie dobrego nawilżenia

Każdy krem nawilżający sprawi, że przez jakiś czas od jego nałożenia, skóra będzie gładka, miła w dotyku i nawilżona, jednak tylko na powierzchni. A podstawą jest nawilżenie także głębokich warstw skóry, tak by wilgoć nie wyparowała w ciągu dnia, by skóra była odporniejsza i nie wysychała. Dlatego dobry krem do twarzy powinien być na wyposażeniu każdej damskiej i męskiej kosmetyczki, niezależnie od tego, czy będzie używany do cery suchej, wrażliwej, czy przetłuszczającej się, która także może mieć tendencje do wysychania. Kremem nawilżającym koniecznie należy smarować także dziecięce buzie, ponieważ ich skóra jest znacznie cieńsza i przez to wrażliwsza niż skóra dorosłych, wymaga więc intensywniejszego nawilżania, ponieważ woda paruje z niej znacznie szybciej. Kremu nawilżającego należy używać 2-3 razy dziennie i unikać produktów zawierających alkohol.


 

Zimą także trzeba nawilżać

Wyjątkowego nawilżenia wymaga każda cera zimą, zwłaszcza gdy wieje zimny wiatr i jest mróz. Wtedy skóra jest wyjątkowo wrażliwa i to nie tylko na zimno, ale także na zmiany temperatur. Często przebywamy bowiem w osuszonych dodatkowo ciepłem z kaloryferów mieszkaniach czy biurach, wychodzimy na mróz, by po chwili znowu trafić do samochodu, w którym włączamy ogrzewanie. Dlatego na zimę koniecznie trzeba zaopatrzyć całą rodzinę w krem zimowy. Nie tylko dogłębnie nawilży cerę, ale także ochroni naskórek przed mrozem i słońcem. Promienie słoneczne odbijają się od śniegu i bardzo skutecznie opalają, dlatego krem zimowy musi mieć także filtr UVA i UVB. Neutrogena ma w swojej ofercie krem do twarzy na zimę, jak i krem uniwersalny, głęboko nawilżający. Oba mogą być stosowane przez całą rodzinę.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jakie ogrzewanie wybrać?

Wersja do druku