Bardzo często można spotkać się wśród młodych ludzi z przekonaniem, że na wykupienie polisy ubezpieczeniowej mają jeszcze czas – rzeczywistość zwykle bardzo boleśnie weryfikuje tego typu postawy, bowiem nieprzewidziana sytuacja losowa może się przytrafić każdemu niezależnie od wieku, pozycji społecznej czy trybu życia. Wtedy najlepiej dysponować dobrym ubezpieczeniem, bo nierzadko koszty leczenia czy rekonwalescencji są zbyt wysokie jak na nasze możliwości. Warto więc zorientować się, jakie są obecnie dostępne na rynku ubezpieczenia indywidualne i znaleźć takie, które będzie najlepiej dopasowane do naszych potrzeb.


Jeśli żyjemy samotnie, koniecznie pomyślmy o ubezpieczeniu wypadkowo-zdrowotnym, które uchroni nas przed wydaniem całych oszczędności na koszty leczenia w wyniku wypadku lub choroby, a gdyby doszło do trwałego inwalidztwa w następstwie nieszczęśliwego wypadku, również otrzymamy wypłatę świadczenia w odpowiedniej wysokości.

 

Z kolei wszyscy ci, którzy posiadają rodziny, powinni pomyśleć także o swoich dzieciach – ubezpieczając nie tylko siebie na wypadek śmierci (w ten sposób dzieci i pozostali członkowie rodziny będą mieć zabezpieczenie finansowe w przypadku śmierci ubezpieczonego), ale również wykupując polisę dla dziecka. W ten sposób zadbamy o to, by najmłodszy członek rodziny był dodatkowo chroniony w wymiarze finansowym, jeśli z jego udziałem dojdzie do jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową.

 

Istnieją także ubezpieczenia indywidualne o konkretnych profilach, na przykład zabezpieczające nas przed ponoszeniem kosztów pobytu w szpitalu – ma to szczególne znaczenie w przypadkach, gdy nasza hospitalizacja się przedłuża, a wynagrodzenie od pracodawcy jest w wyniku przebywania w szpitalu zmniejszone. Ponadto warto brać pod uwagę, że mając środki finansowe na opłacenie rozmaitych usług w szpitalach znacznie szybciej powrócimy do zdrowia niż w przypadku zdania się wyłącznie na łaskę i niełaskę publicznych zakładów opieki zdrowotnej, w których okres oczekiwania na zabiegi lub badania bywa ekstremalnie długi.

 

Warto się więc ubezpieczyć już w młodym wieku, bowiem nigdy nie wiemy z cała pewnością, co się nam przydarzy. Jeśli się odpowiednio ubezpieczymy, zapewnimy sobie i naszym bliskim spokój ducha oraz wsparcie finansowe w trudnych chwilach – pamiętajmy o tym!

 

Więcej na temat ubezpieczeń indywidualnych znajdziesz na stronie Metlife

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku