Obok salonu klasycznego, w stylu skandynawskim czy eko popularnością cieszą się również nowocześnie urządzone wnętrza. Wyróżnia je funkcjonalność, minimalizm i estetyka. Ponieważ w takim salonie sprzętów jest niewiele, warto by zostały one wybrane w sposób przemyślany.

Nowocześnie urządzonych wnętrz trudno nie poznać. Meble o oszczędnym wzornictwie, niewielka ilość sprzętów, sporo przestrzeni... Nie można jednak zapomnieć, że salon jest miejscem, w którym przyjmujemy gości czy wypoczywamy. Z tego względu musi on być również funkcjonalny. Przy zakupach nie warto zatem kierować się wyłącznie aktualną modą. Znacznie lepiej skrupulatnie dobierać meble i dodatki tak, by całość prezentowała się gustownie i jednocześnie była wygodna. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na sofę. We wnętrzach urządzonych w nowoczesny sposób to właśnie ona najczęściej znajduje się w centrum.

Czym wyróżnia się nowoczesna sofa?

Sofy wykonanej w nowoczesnym stylu trudno nie zauważyć. Najczęściej ma ciekawe, geometryczne kształty, projektanci ograniczają też do minimum wszelkie ozdobniki, jakie najczęściej pojawiają się przy sofach należących do linii klasycznych. To właśnie minimalistyczne sofy świetnie komponują się z białymi ścianami i oszczędnie urządzonymi pomieszczeniami. Przykłady? Znaleźć można je np. w sklepie internetowym www.sofy24.pl. Wszystkie meble znajdujące się w zakładce „nowoczesne sofy” to meble oszczędne w formie, często zaopatrzone w elementy z metalu (np. nogi) lub funkcjonalne półki zlokalizowane po bokach. Wszystko po to, by idealnie pasowały do ogólnego wystroju pomieszczenia.

Nowocześnie, czyli oszczędnie

Osoby poszukujące nowoczesnej sofy z całą pewnością doskonale zdają sobie sprawę ze zróżnicowanej oferty producentów i dystrybutorów. Przy wyborze uwagę warto zwrócić nie tylko na funkcjonalność poszczególnych modeli, lecz także ich kolorystykę. Nowoczesna sofa jest najczęściej utrzymana w jednej tonacji kolorystycznej. Gdy pojawiają się dwa lub trzy kolory, jeden z nich jest wiodący, kolejne zaś wprowadzone zostają wyłącznie po to, by przełamać monotonię lub tworzyć nietypowe, kontrastowe połączenie barw.

Oszczędność widoczna jest jednak nie tylko w formie i kolorystyce. Większość nowoczesnych kanap jest pozbawiona dodatkowych akcesoriów, np. poduszek. Nie wpływa to jednak na ich funkcjonalność. Osoby zainteresowane posiadaniem takich powinny pamiętać, że bez problemu mogą je dokupić i stworzyć tym samym ciekawe zestawienie.

By sofa pasowała do reszty wnętrza

Wybór sofy powinien być przemyślany. Ten mebel musi wpasowywać się w całościową koncepcję pomieszczenia. Wybierając nowoczesną sofę warto postawić również na meble czy dodatki z tej samej linii. Tych ostatnich nie powinno znaleźć się w salonie zbyt wiele. Warto przy tym pamiętać, że do nowocześnie urządzonej przestrzeni pasują różne tkaniny. Sofa może być wykonana np. ze skóry. Ważne jednak, by komponowała się z pozostałymi sprzętami. Dzięki spójnej stylistyce w dobrze urządzonym salonie czas będzie spędzać się wyjątkowo przyjemnie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku