Trendy w aranżacjach bardzo szybko ulegają zmianie. Powstają nowe możliwości, z których bardzo często chętnie korzystamy. Nowoczesna aranżacja to dla nas coś na topie, na czasie, coś co jest aktualnie bardzo modne. Szukamy takich rozwiązań w magazynach dekoratorskich, programach telewizyjnych i poradnikach, chcąc bardzo szybko odwzorować je i wprowadzić we własnym mieszkaniu. Co aktualnie stało się najlepszym trendem?
Aktualnie nowoczesność oznacza wnętrza minimalistyczne, jasne i proste. Stosuje się duże kontrasty, a same pomieszczenia są przestrzenne i zachowane w prostej formie. Często pojawia się połączenie pomieszczeń, kuchnie aranżowane są w salonach z delikatnym oddzieleniem ich funkcji. Chętnie przedzielamy je szybą, bądź barkiem. Choć pomysłów jest o wiele więcej.

Coraz częściej można także spotkać się z łączeniem różnych stylów. Niektórzy nawet pokusili się o zastosowanie recyklingu. Nowoczesne wnętrza cechują się mnogością stylów i jedynie odpowiednim ich rozplanowaniem. Zaczęto stosować nowe rozwiązania, bądź udoskonalać już istniejące. Przykładem może być powrót fototapet do łask. Fototapety pamiętamy już sprzed 20 lat. Później odeszły w zapomnienie, by powrócić w wielkim stylu. Teraz mamy nie tylko o wiele więcej grafik do wyboru, ale także materiałów na których zostaną one wykonane. Można je odpowiednio graficznie dociąć i rozmieścić.

Znane nam rozwiązanie fototapet nadal nie pozostało w miejscu. Oczywiście je rozwinięto i udoskonalono poprzez umieszczanie grafik na szkle. Obrazy na szkle stały się dość często stosowanym rozwiązaniem. Stosowane są często jako fronty w szafach, umieszczane są pomiędzy szafkami kuchennymi, zastępując dotąd stosowane kafelki, a także stają się coraz częściej umieszczane w łazienkach. Nie tylko ilość dostępnych grafik się powiększa, ale także jakość samych paneli szklanych. W celu możliwości ich zastosowania w pomieszczeniach częściej ulegających zabrudzeniom, typu kuchnia czy łazienka, zaczęto stosować materiały przystosowane nie tylko do wysokiej temperatury w tych miejscach, ale także dużej w nich wilgoci.

Co jeszcze jest wyznacznikiem nowoczesnych wnętrz? Przede wszystkim abstrakcja. Coraz częściej korzystamy z wzorów, które rozbudzają naszą wyobraźnię, wymagają naszej własnej interpretacji, a czasem oszukują nasz wzrok. Jest to nowoczesne, ale też intrygujące rozwiązanie w projektowaniu wnętrz. Zasad warunkujących nadania wnętrzom cechy nowoczesności jest bardzo dużo. Możemy się do nich stosować, ale nie możemy przy tym zapomnieć o samej funkcjonalności pomieszczeń i naszej własnej wygody. To ma być nasz azyl, także powinien podkreślać nasz charakter i stanowić dla nas miejsce, do którego będziemy zawsze chętnie wracać. Powinien cieszyć przede wszystkim nasz wzrok, a nie tylko naszych gości.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku