Jesteś mamą kilkumiesięcznego bobasa i właśnie zaczynasz wprowadzać do jego diety urozmaicony pokarm? To dobrze się składa. Dowiedz się, jakie napoje są odpowiednie dla wieku dziecka. Gdy dziecko przekracza 6. miesiąc życia, jego dieta nie może już się składać z samego mleka mamy. Jadłospis musi zostać rozbudowany. Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że dla prawidłowego rozwoju półroczne dziecko musi spożywać owoce i warzywa, produkty zbożowe, rybę, mięso, jaja. A do picia ma dostawać wodę albo naturalne soki owocowe.

Po 4. miesiącu
Owocowe i warzywne soki są bogatym źródłem witamin i minerałów, niezbędnych dla rozwoju małego dziecka. Poza tym, zawarty w produktach błonnik reguluje pracę jelit i zapobiega zaparciom. Soki do diety bobasa możesz zacząć wprowadzać już po czwartym albo piątym miesiącu jego życia. Zacznij od jabłkowego (np. sok dla niemowląt i małych dzieci Bobo Frut Jabłko), jako że te owoce są w najmniejszym stopniu uczulające. Z tego też powodu sok jabłkowy (rozcieńczony wodą) możesz podawać dziecku także w czwartym miesiącu. Trochę starszy bobas powinien spróbować soków z: winogron, jagód, dyni, marchewki, banana.

Po 6. miesiącu
Dziecko, które ukończyło pół roku, może już śmiało pić kilkuskładnikowe soki owocowe. W tym wieku maluch już ma swoje smakowe preferencje i często podczas posiłku je demonstruje. Warto więc wypróbować soki o różnych składnikach, zanim się trafi na ten, który posmakuje juniorowi.

W diecie półrocznego dziecka mogą się pojawić soki owocowe i warzywno-owocowe. Jako nowy składnik jadłospisu wprowadzony zostaje pomidor (dziecko nieprzyzwyczajone do smaku może grymasić, dlatego wypróbuj soków wieloskładnikowych, np. pomidor, winogrona, marchewka albo pomidor, winogrona, dynia, marchewka. Obydwie opcje są dostępne w Bobo Frut).

Po 9. miesiącu życia
O ile młodsze niemowlę może dostawać do picia tylko soki dla dzieci, o tyle w dziesiątym miesiącu życia może już śmiało pić napoje przecierowe i sokowe, czyli nektary. W diecie mogą się pojawić nektary z owoców egzotycznych, które ze względu na właściwości alergizujące nie są wskazane we wcześniejszych miesiącach życia dziecka. Wśród tych owoców są: ananas, mango, cytryna (zawarte np. w nektarze Owoce Południowe), truskawka, aronie, pomarańcze. Po dziewiątym miesiącu dziecko może wypijać także soki i nektary multiskładnikowe.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma jajecznica z boczkiem
Ile kalorii ma drożdzówka
Cebula smażona kalorie
Pomidor malinowy kcal
Winogrona tabela kalorii
Wartości odżywcze Surówka por, marchew, seler

Wersja do druku