Ze względu na fakt, jak bardzo niebezpieczna dla naszego organizmu może być otyłość, lekarze wręcz biją na alarm, że walkę z nią należy podejmować na każdym niemal kroku. Nic więc dziwnego, że ze środków budżetowych zarezerwowanych na ochronę zdrowia, ogromna część przeznaczana jest właśnie na jej leczenie. Ludzie otyli odczuwają znaczne pogorszenie jakości życia, zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Jak można więc im pomóc?

Gdy człowiek nie jest ze swoim problemem sam…

…wtedy o wiele łatwiej jest mu przełamać się i rozpocząć walkę. Kwestia samotności dotyczy zarówno najbliższego otoczenia osoby otyłej, jak i specjalistów, którzy pomagają w leczeniu między innymi poprzez ustalenie odpowiedniej diety, pracę psychoterapeutyczną, czy tabletki odchudzające na receptę. Takie wsparcie ma niezwykle ważne znaczenie w utrzymaniu motywacji i determinacji, aby kontynuować ułożony wcześniej plan. Plan, w którym znajduje się precyzyjnie określony cel, czas, jaki dajemy sobie na jego osiągnięcie, a także dieta, czy planowana aktywność fizyczna.

Zanim włączymy środki farmakologiczne

Zanim zdecydujemy się na tabletki odchudzające bez recepty czy na receptę, możemy spróbować własnych sił i rozpocząć kurację niefarmakologiczną. Jej fundamentem jest dieta, która ma doprowadzić do optymalnej redukcji masy ciała w połączeniu z odpowiednią dawką aktywności fizycznej. Niezwykle ważna staje się też psychoterapia, a mówiąc dokładniej - terapia behawioralna. Podczas niej analizie zostaną poddane między innymi dotychczasowe nawyki żywieniowe, a następnie terapeuta wskazuje modyfikacje, jakie należy wprowadzić.

A jeśli to nie wystarcza?

W wielu przypadkach sama dieta i aktywność fizyczna niestety nie przyczyniają się do uzyskania pożądanego efektu. Wtedy najlepszym rozwiązaniem stają się tabletki na odchudzanie bez recepty, jakie znajdziemy w tym sklepie. Są to środki produkowane pod stałym nadzorem Światowej Organizacji Zdrowia. Ich skuteczność jest efektem wieloletnich badań i wykorzystania składników działających dokładnie w obszarze powstawania przyczyny otyłości. Tego typu tabletki przede wszystkim pomogą nam pokonać uczucie głodu, dając niezwykle przyjemne uczucie sytości, nawet gdy będziemy zjadać o wiele mniej niż dotychczas. Poza tym sprawią, że nasz organizm przestanie wchłaniać tłuszcze niczym przysłowiowa gąbka wodę.

A w ostateczności - leczenie operacyjne

Liczne powikłania otyłości, takie jak chociażby choroby układu krążenia, różnego rodzaju nowotwory, czy zwyrodnienia stawów powodują, że tam, gdzie inne metody zawodzą, stosuje się leczenie operacyjne. I tak naprawdę wielu osobom może ono uratować życie. Oczywiście operacja jest tutaj ostatecznością. Jednak należy być świadomym, że brak efektów odchudzania przez dłuższy okres czasu stanowi podstawę do podjęcia tego typu leczenia.

Jeśli nadwaga jest także naszym problemem, to może warto zacząć ją leczyć zanim rozwinie się i ograniczy nasze życie, zagrażając jednocześnie zdrowiu. Jeśli nasza motywacja jest zbyt słaba lub brak efektów diety nas dołuje, to warto sięgnąć po sprawdzone i skuteczne tabletki. Ich odpowiedzialne przyjmowanie może jedynie nam pomóc.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

psychoterapeuta

Wersja do druku