Możesz w szybkim czasie, podczas jednej wizyty u specjalisty, pozbyć się bolącego problemu jakim są wrastające paznokcie. Innowacyjne narzędzie, jakim jest Kostka Arkady, pozwala na zabieg, który pozwoli zapomnieć o dolegliwościach. To coraz popularniejsza w świecie metoda, której twórcą jest Polak.

Kostka Arkady to opatentowany wynalazek, którego pomysłodawcą, projektantem i twórcą jest Polak, Adrian Arkada . Stworzone przez Arkadę narzędzie, pozwala na pozbycie się kłopotu wrastających paznokci podczas jednego zabiegu. Po jego zakończeniu nie tylko minie ból, ale będzie też efekt estetyczny. Zniekształcone paznokcie nie zostaną zniszczone i u większości kobiet będzie je można malować oraz ozdabiać.

- Kostka Arkady daje jednak natychmiastowy efekt w postaci likwidacji dolegliwości bólowych – podkreśla Katarzyna Gaździcka, prowadząca gabinet podologiczny w Warszawie (podolog-warszawa.pl).

Kostka Arkady – natychmiastowa ulga w bólu paznokci

Ból towarzyszący wrastającym paznokciom może być bowiem ogromny. Często towarzyszy pacjentom przez wiele lat i mimo różnych prób rozwiązania problemu, nie mogą sobie z nim poradzić. Specjaliści ds. podologii, w celu korekty wrastających paznokci stosują wiele różnych metod, przede wszystkim są to klamry ortonyksyjne jak 3To, Fraser'a czy OnyClip. Jedne są w postaci delikatnego, nie wyczuwalnego na paznokciu drucika, który zahacza się z jednej lub dwóch stron płytki paznokcia, a inne są wykonane z metalowego paseczka, równie subtelnego, o szer.3 mm i grubości 0,10 lub 0,15 mm . Niezależnie od tego z czego będą wykonane, są niewyczuwalne na palcu, a co najważniejsze nie stanowią żadnego przeciwwskazania do uprawiania sportów jak biegane, pływanie itp.

Kłopoty z wrastającymi paznokciami można by uznać za niezbyt istotne, bo w przeważającej większości nie prowadzą do groźnych dla zdrowia i życia powikłań, ale ból z nimi związany towarzyszy aż 15% całej populacji. Tymczasem dzięki innowacyjnej metodzie, można się go pozbyć już podczas jednego zabiegu u certyfikowanego podologa.

Jak przebiega zabieg Kostką Arkady?

Zabieg Kostką Arkady trwa 30-45 minut. Najprostsze wykonuje się zaledwie w pół godziny. Trzeba jeszcze do tego doliczyć okres leczenia paznokcia, który zależy od tego jak bardzo zdeformowana była płytka paznokciowa oraz tego jak długo pacjent zwlekał z szukaniem pomocy u podologa. Zasada jest prosta - im później zgłosił się do specjalisty, tym dłuższy i trudniejszy będzie zabieg. Niekiedy może też okazać się, że niezbędna będzie nie tylko kontrolna wizyta, ale również kolejny zabieg - korygujący.

Sam zabieg Kostką Arkady nie jest zbyt inwazyjny. Polega na stworzeniu szkieletu przedłużającego boczną ścianę płytki paznokcia. Ze specjalnej masy akrylowej, wytwarzanej w laboratoriach Arkada International, nadbudowuje się brakujący fragment paznokcia. To całkowicie bezpieczne, bo masa, zawierająca bakteriobójcze cząsteczki srebra mineralnego, ma neutralny dla pacjenta skład. Dość powiedzieć, że zabieg możliwy jest nawet podczas grzybicy czy stanu zapalnego.

Najbardziej istotne jest zachowanie odpowiedniej pozycji paznokcia oraz jego kształtu. Pomogą w tym profilowane łopatki i haczyki. Ważne jest także zapobieganie dalszej deformacji, co zapewnia zrekonstruowana płytka, stanowiąca naturalną blokadę dla wału okołopaznokciowego.

Dla pacjentów najistotniejszy jest jednak fakt, że dolegliwości bólowe ustępują od razu po zabiegu. Może zdarzyć się maksymalnie dwudniowy dyskomfort, ale z pewnością złagodzi go serum kolagenowe, które wzmacnia i odbudowuje płytkę paznokciową. Jest to mieszanka kolagenu z olejem z drzewa herbacianego, która zawiera teinę, pomagającą w odbudowie tkanek oraz łagodzącą odkształcenia po deformacji płytki paznokciowej.

Więcej informacji na temat leczenia ta metodą, można przeczytać pod adresem: https://www.podolog-warszawa.pl/oferta/zabiegi-specjalistyczne/kostka-arkady.html


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Piękne kobiece stopy

Wersja do druku