Święta Bożego Narodzenia stanowią niewątpliwie najważniejszy i najpiękniejszy moment w życiu każdego szanującego się i głęboko wierzącego chrześcijanina. Stół okryty nieskazitelnie białym obrusem, pod którym kryje się odrobina siana, elegancka zastawa stołowa, dwanaście dań, choinka uginająca się pod ciężarem różnokolorowych bombek, łańcuchów i innych ozdób, blask świec oraz twarze bliskich osób pochylonych nad talerzem czerwonego barszczu z uszkami tworzą niepowtarzalną, charakterystyczną atmosferę. Wigilia oraz Święta Bożego Narodzenia są przede wszystkim czasem wybaczania, pojednania z drugim człowiekiem i kochania, jak również obdarowywania się symbolicznymi upominkami.

Tradycja wręczania prezentów

Jeszcze do niedawna w okresie wigilijno - świątecznym kolejne domy wypełniały się tłumem roześmianych członków zarówno bliższej jak i dalszej rodziny oraz najlepszych przyjaciół, którzy nie tylko łamali się opłatkiem, życząc sobie miłości i szczęścia przez cały rok, ale hojnie obdarowywali się różnorodnymi, nierzadko imponującymi prezentami. Pod choinką dzieci i dorośli mogli znaleźć stos podarunków w kolorowych opakowaniach z błyszczącymi w blasku choinkowych światełek kokardami. Symbolem świąt była nie tylko uboga stajenka z maleńkim dzieciątkiem w żłóbku i biały, cienki opłatek, ale również liczne prezenty bożonarodzeniowe. Każdy chciał bowiem sprawić przyjemność i zobaczyć uśmiech lub zaskoczenie na twarzy ukochanej osoby.

Zanik tradycji bożonarodzeniowej

Niestety z biegiem kolejnych lat bożonarodzeniowa tradycja wręczania sobie mniej lub bardziej skromnych upominków powoli zanika, a zdecydowana większość nowoczesnych gospodyń domowych skupia się przede wszystkim na zakupach zgodnie ze staropolskim przysłowiem "zastaw się a postaw się", spędzając wiele godzin na bieganiu po sklepach oraz gruntownym sprzątaniu całego mieszkania od piwnicy aż po strych, zapominając o drobnym prezencie bożonarodzeniowym dla bliskich osób. Kiedy zaś przychodzi najważniejszy moment są zbyt zmęczeni by docenić bliskość drugiego człowieka.

 „Wyjątkowy prezent”

Bezustanny pośpiech, stres, praca sprawiają, ze nawet w okresie świątecznym wiele osób nie potrafi obdarowywać innych. Dlatego tak ważne jest by wskrzesić tradycję wręczania prezentów bożonarodzeniowych wszystkim gościom zasiadającym przy wspólnym, wigilijnym stole, zwłaszcza że w sklepach internetowych (pokroju tego), np. można znaleźć oryginalne i zaskakujące podarunki dla bliskiej i ukochanej osoby chociażby w postaci kuponów podarunkowych  takie jak: lot balonem, romantyczny masaż lub kolacja dla dwojga, gokarty, ekstremalne skoki, jazda samochodem terenowym bądź quadem oraz wiele innych. Wyjątkowy prezent w formie kupon u podarunkowego z pewnością dostarczy moc wspólnych wrażeń i emocji, które na długo pozostaną w pamięci zarówno osoby obdarowanej jak i obdarowującego.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku