Powszechnie uważa się, że klocki lego to zabawki odpowiednie raczej dla chłopców. Jednak nic bardziej mylnego. I nie chodzi jedynie o fakt, że niektóre dziewczynki uwielbiają bawić się samochodami i koparkami. Obecnie coraz więcej zestawów klocków jest przeznaczonych specjalnie dla dziewczynek. Oto kilka ciekawych propozycji.
Księżniczki i rycerze
Wśród klasycznych klocków Lego są zestawy z królewskimi i rycerskimi motywami, które mogą się spodobać niejednej dziewczynce. Dzięki temu może ona zbudować wymarzony pałac i wymyślać mnóstwo nowych historii lub realizować pomysły zaczerpnięte z baśni. W takich zestawach niezwykle interesujące dla dziewczynki są dołączone różne zwierzęta.

Lego Friends
Te kolorowe zestawy, w których zdecydowanie przeważają żeńskie postacie i motywy, będą idealne dla młodszych dziewczynek. Dostępne na przykład na Merlin.pl klocki Lego Friends dają możliwość dobrania czegoś odpowiedniego dla każdego dziecka. Jeśli nasza pociecha uwielbia zwierzątka, to z całą pewnością spodoba jej się klockowa farma lub salon dla zwierząt. Jeżeli natomiast woli zabawę domowymi akcesoriami, może wybrać piekarnię, stoisko z napojami albo domek dla jednej z lego-lalek.

Inspirowane bajkami Disneya
Kiedy kolejna animacja ze stajni Disneya okazuje się hitem, dziewczynki marzą, aby mieć jak najwięcej akcesoriów i zabawek z motywami z ulubionej bajki. Warto więc wspomnieć, że Roszpunka nie musi być koniecznie klasyczną lalką, ale postacią z klocków Lego. W trakcie zabawy odpowiednio dobrane drobne elementy będą stanowiły fantastyczny trening dla małych paluszków.

Lego City
Lego City to fantastyczna propozycja dla każdego dziecka bez względu na płeć. Możliwość zbudowania zarówno remizy strażackiej, jak i parku lub sklepu daje szansę na wspólną zabawę chłopców i dziewczynek, w której nikt nie będzie się czuł gorszy czy pokrzywdzony. Pomysł ten sprawdzi się doskonale w przypadku rodzeństwa.

Wspólne zabawy ojca z córką
Mężczyźni nie mają wielu okazji do wspólnej zabawy z córką. Klocki Lego dają możliwość nadrobienia zaległości w tej dziedzinie, nawet jeśli nie będziemy z dziewczynką konstruować skomplikowanych technicznie modeli. Wystarczy, jeśli tata wcieli się w lego-rycerza i będzie dzielnie walczył z lego-smokiem, aby uratować swoją księżniczkę. Zabawy będzie co niemiara.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku