Po porodzie nasz świat wywraca się do góry nogami – niemal wszystko, co robimy, jest podporządkowane potrzebom maluszka. Nie ma jednak powodu, by rezygnować z wakacyjnego wyjazdu. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych sprawach związanych z bezpieczeństwem. Na co zwrócić uwagę?

Optymalna temperatura

Generalnie nie ma przeciwwskazań do podróżowania ze zdrowymniemowlakiem, najlepiej jednak poczekać aż ukończy mniej więcej 4miesiące – wówczas jego układ odpornościowy będzie już niecomocniejszy. Mimo wszystko lepiej unikać wypraw do miejsc otropikalnym klimacie, trudnym do zniesienia dla takiego maluszka.Dobrym wyborem będą np. Wyspy Kanaryjskie, gdzie panuje klimat„wiecznej wiosny”, a także ciepłe kraje europejskie, np.Włochy, Hiszpania, Grecja. Jeżeli jednak nie potrafimy zrezygnowaćz wyjazdu do Egiptu czy Tunezji, to po prostu wybierzmy się tam pozasezonem. Późną jesienią i zimą temperatury będą tam znacznieniższe, a wciąż będziemy mogli cieszyć się słońcem orazegzotyczną przyrodą.

Odpowiednie warunki

Decydując się na wakacyjny wyjazd z niemowlakiem, musimy zadbaćo to, aby na miejscu nasz maluszek miał bezpieczne oraz komfortowewarunki. Dlatego planując taką wyprawę, sprawdźmy dokładnie, czywybrany przez nas hotel posiada wszelkie odpowiednie udogodnienia. Wpokoju powinno znajdować się łóżeczko dla malucha, przewijak,wanienka itp. W jadalni pomocą będzie wysokie krzesełko czy teżspecjalna bezpieczna zastawa. Warto poszukać specjalnych ofertadresowanych do rodzin z dziećmi, które proponują nam biurapodróży, jak np. Rainbow Tours. Hotele znajdujące sięw specjalnej ofercie rodzinnej są starannie sprawdzone pod kątembezpieczeństwa oraz wygody rodziców i dziecka, a dodatkowo wyjazdytakie są często wyjątkowo korzystne cenowo.

Bo liczy się atmosfera

Niestety wciąż nie wszędzie rodziny z małymi dziećmispotykają się z sympatią i zrozumieniem. Czasami też wystarczy,że w pobliżu hotelu znajdować się będzie ruchliwa ulica lubdyskoteka, a nasz maluch będzie miał poważne problemy ze spokojnymzaśnięciem. Dlatego warto wybierać kraje, które słyną zeswojego pozytywnego nastawienia do dzieci. Jednym z nich jest Turcja,gdzie rodziny z dziećmi cieszą się ogromnym szacunkiem, a każdymały gość jest traktowany w szczególny sposób. Z tego powoduznajdziemy tam wiele spokojnych, cichych hoteli, idealnych narodzinny wypoczynek. A w razie potrzeby zawsze będziemy mogli liczyćna pomoc i życzliwą radę.
Wyjazd z niemowlakiem to wspaniałypomysł – maluszek od początku ma okazję poznawać świat izdobywać nowe doświadczenia. Cieszmy się wspólnie spędzonymczasem!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Farsz do ryby po grecku kalorie

Wersja do druku