Zaczął się wrzesień, więc zaczęło się także codziennie wyprawianie naszych pociech do szkoły lub przedszkola. Musimy dbać o codzienne wybieranie schludnego stroju, prasowanie, pilnowanie żeby umyły zęby. Oprócz tego bardzo ważna jest fryzura, jaką zrobimy naszemu dziecku. Musi ona wyglądać estetycznie, być wygodna, a nasz maluch musi się w niej dobrze czuć. Powinna również trzymać się przez cały dzień w szkole.

Prawidłowe obcięcie włosów

Wizyta z dzieckiem u fryzjera nie należy do łatwych zadań.Często boją się one przyrządów fryzjerskich, płaczą i nie mogąusiedzieć w miejscu. Ważny jest wybór odpowiedniego salonu,najlepiej takiego, który specjalizuje się w strzyżeniu dziecięcym.Będą oni umieli dobrać odpowiednią fryzurę dla naszej pociechyoraz zajmą się nią tak, aby wizyta kojarzyła się przyjemnie, anie jako niemiłe przeżycie. Ważne jest to, aby włosy nieprzeszkadzały naszemu dziecku, a grzywka była obcięta odpowiedniokrótko, żeby nie wpadała do oczu.

Jakie fryzury?

Jeżeli mamy córkę o dłuższych włosach, to najlepiej jest jespinać i wiązać, aby zapewnić komfort. Dobrym pomysłem nafryzurę dla dziewczynki są dwa warkocze. Zapewniają wygodę,wyglądają ładnie i schludnie. Możemy też zamienić je na dwakucyki lub koński ogon. Pamiętajmy, żeby nie przesadzać zespinkami i ozdobami we włosach – podczas zabawy mogą się o cośzaczepić lub wplątać we włosy. Wybierajmy takie, któreprzylegają do głowy i są bezpieczne.

Szalona nastolatka

Jeżeli mamy nastoletnią córkę, to wiemy jakie pomysłypotrafią jej czasem strzelić do głowy! Może ona chcieć pójśćdo szkoły z toną brokatu na głowie lub w natapirowanej fryzurze,która z pewnością nie nadaje się na lekcje. Najlepiej pójść zcórką do fryzjera, który wybierze dla naszej córki ładne iskromne uczesanie, które jej się spodoba i nie będzie miałapotrzeby go dodatkowo „upiększać”. To samo tyczy się chłopców,którzy mają ochotę na czerwony lub zielony kolor na włosach.

Wiele salonów fryzjerskich oferuje strzyżenie dziecięce. Ichoferty znajdziesz na LadyTime.pl, a dodatkowo możesz trafić nawyjątkowe promocje!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku