Choć to uroczystość zaślubin jest ważniejszym elementem tego wyjątkowego dnia, to jednak na weselu będziemy przebywać o wiele dłużej. Z tego powodu wielu parom młodym zależy na niezwykłej atmosferze wesela, i to jemu poświęcają o wiele więcej czasu podczas przygotowań. Chcąc samodzielnie stworzyć dekoracje weselne, albo choć ich projekt, musimy pamiętać o kilku rzeczach. Dzięki nim prace pójdą sprawniej, a my zdążymy wykonać wszystkie niezbędne elementy naszego planu.

Zanim wybierzemy konkretne dekoracjeweselne, musimy zastanowić się nad motywem przewodnim przyjęcia.Czy ma to być eleganckie wesele, na którym wszyscy będązachowywać się jak na balu u królowej, czy może charakter imprezypowinien być bardziej luźny? Przy wybieraniu motywu dobrze jestkierować się również porą roku: wesele w zimie możnazorganizować w formie pałacu Królowej Śniegu, podczas gdywiosenne przyjęcie może być wypełnione kwiatami – jak wogrodzie. Dobrze jest zapisywać swoje pomysły, a także oglądaćprzyjęcia weselne innych osób, aby zaadaptować niektórerozwiązanie do swoich kryteriów.

Drugą kwestią jest liczbai wiek gości, a także ich charakter. To oczywiste, że dekoracjeweselne wybierzemy w bardziej stonowanych barwach i motywach,jeśli większość gości to rodzina w starszym wieku. O wieleinaczej możemy zorganizować przyjęcie, na którym przeważać będąludzie młodzi, a także to, gdzie będzie więcej dzieci.

Jeślimamy już wybrany mniej więcej motyw przewodni wesela, pozostajezastanowić się – jakie dekoracje weselne uznajemy za konieczne, aktóre są zbędne? Niewiele osób robi dziś przyjęcia z kolorowymibalonikach zawieszonymi pod sufitem; ciekawą alternatywą mogą byćbelki LED-owe, których kolor będzie się zmieniał podczasprzyjęcia. Takie rozwiązanie pozwoli powiększyć albo pomniejszychoptycznie salę, a także sprawi, że kształtowany będzie konkretnynastrój.

Na pewno konieczne będą ozdoby na stołach. Tutajdobrze jest się zorientować, czy sala zapewnia jakikolwiek zakresdekoracji weselnych. Niektóre obiekty, gdzie często wykonywane sąprzyjęcia, zapewniają np. nakrycie stołów w kolorze białym orazpokrowce na krzesła. Jeśli wybierzemy kolor przewodni wesela, tomożemy dodać go w drobnych elementach dekoracji, na przykładzmienić kolor wstążek opasujących krzesła czy kolor serwetek nastołach. Ważne jest, aby całość dobrze się ze sobąkomponowała, stąd dobrze jest wybrać jeden motyw kolorystycznydekoracji weselnych, który będziemy wykorzystywać np. w różnychtonacjach, zależnie od potrzeb.  


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku