Wszystkie chyba uwielbiamy zakupy, a jeszcze bardziej lubimy, gdy nie nadwerężają one naszego domowego budżetu. Sklepy internetowe oferują nam wiele ciekawych opcji, jak np. cashback za zakupy czy uczestnictwo w programach lojalnościowych. Czy wiesz, jak z nich korzystać?  

Jak uzyskać zwrot części pieniędzy?
Robisz zakupy w swoim ulubionym sklepie, a część wydanej kwotywraca na Twoje konto. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak! Sklepyinternetowe starają się na różne sposoby przyciągać do siebieklientów, a usługa cashback za zakupy jest jednymz najnowszych rozwiązań. System ten funkcjonuje na podobnejzasadzie jak dobrze znany PayBack – jednak zamiast kłopotliwychnieraz punktów wymienianych na nagrody jako ostateczną gratyfikacjęotrzymujemy po prostu złotówki. Nie potrzebujemy też żadnychdodatkowych kart, wystarczy po prostu kupować za pośrednictwemportali zwrotów gotówkowych oferujących cashback zazakupy, jak np. StarBonus.W programie bierze udział wiele znanych sklepów, jak np.Answear.com, Douglas czy MyBaze.

Nagroda dla lojalnych
Kolejnym pomysłem na oszczędzanie podczas zakupów w interneciejest uczestnictwo w programach lojalnościowych. Niemal każdywiększych sklep prowadzący sprzedaż online posiada swój programdla stałych klientów. Czy warto korzystać z takiej opcji? Na pewnonajpierw zastanówmy się, czy rzeczywiście będziemy częstokupować w danym sklepie, czy raczej zakup był tylko jednorazowy.Warunkiem przystąpienia do klubu stałego klienta jest zwyklezamówienie newslettera oraz odpowiednio częste zakupy, dlategostaje się to opłacalne jedynie dla naprawdę lojalnych klientów.Jeśli jednak zaliczamy się do ich grona, możemy liczyć nanaprawdę spore zniżki oraz atrakcyjne bonusy.

Czy wiesz, jak kupować najtaniej?
W internecie mamy do wyboru tak dużo opcji, że czasem możemyprzeoczyć tę najtańszą. Dlatego warto korzystać z porównywarekcenowych, dzięki którym wygodnie i szybko porównamy poszczególneparametry wybranych przez nas produktów. Różnica cenowa wynosiniekiedy nawet kilkadziesiąt procent. Dobrym sposobem naoszczędzanie jest też zaglądanie na portale zbierające w jednymmiejscu wszystkie kupny rabatowe do wielu sklepów z różnychkategorii. Takie promocje są zwykle o wiele atrakcyjniejsze niż tew sklepach stacjonarnych – unikamy też kupowania pod presją,które kończy się nieraz posiadaniem wielu całkowicieniepotrzebnych rzeczy.

Cashback za zakupy, kupony zniżkowe orazprogramy lojalnościowe to tylko kilka z wielu sposobów na rozsądnekupowanie w sieci. Warto zawsze być na bieżąco i poszukiwaćnowych rozwiązań, dzięki czemu w naszej kieszeni pozostanie więcejgotówki.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma chelb żytni razowy

Wersja do druku