Każdy, kto kiedykolwiek był w stolicy wie, że to miasto ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji i wydarzeń kulturalnych. Atrakcji dla dzieci w Warszawie jest bardzo wiele, zarówno tych bezpłatnych i ogólnodostępnych, jak i takich, na które bilety trzeba rezerwować o wiele wcześniej.

Place zabaw

Dla każdego dziecka, niezależnie od wieku, wyjście na placzabaw jest świetnym sposobem na spędzanie czasu wolnego. Jużnajmłodsze dzieci uwielbiają się bujać na huśtawkach lub spędzaćczas w piaskownicy, próbując zrobić pierwsze babki z piasku. WWarszawie jest ponad tysiąc różnych placów zabaw – od małych,kameralnych placyków aż po duże, rozbudowane place. Dlanajmniejszych dzieci doskonałym rozwiązaniem może się okazaćmały, osiedlowy plac zabaw, włożony miękką nawierzchnią,amortyzującą upadki. Z kolei dla starszych dzieci dostępne sąplace z ogromnymi pająkami linowymi do wspinaczki i konstrukcjamizjeżdżalń czy drabinek.

Chodząc z dzieckiem na plac zabaw trzeba przestrzegać kilkuzasad bezpieczeństwa – dzieci bawiące się na placach powinnyprzebywać pod nieustanną opieką dorosłych. W przypadku, gdydziecko jest bardzo małe, rodzic powinien bawić się razem z nim.Warto też sprawdzić, czy wszystkie sprzęty na placu zabaw są nieuszkodzone i bezpieczne. W przeciwnym razie należy to zgłosićodpowiednim służbom.

Miejski ogród zoologiczny

Na warszawskiej Pradze znajduje się miejski ogród zoologiczny,miejsce szczególnie oblegane wiosną i latem. W ZOO można zobaczyćcztery tysiące zwierząt z 489 gatunków. Największymzainteresowaniem cieszą się egzotyczne zwierzęta takie, jaksłonie, nosorożce, jaguary, lwy, małpy, żyrafy czy kangury. Możnateż obejrzeć wiele gatunków ptaków, ryb, płazów i gadów. Naterenie ZOO dostępne są także place zabaw z dmuchanymi atrakcjami(zjeżdżalnie, trampoliny, etc.) oraz mnóstwo punktówgastronomicznych, w których można zjeść ciepły posiłek. ZOO toidealny pomysł na spędzenie całego dnia.

Muzea i Teatry dla najmłodszych

W Warszawie znajduje się wiele muzeów i teatrów stworzonych dladzieci. Teatry dla dzieci dostosowują swoje przedstawienia do wiekuwidzów. Można znaleźć nawet teatry dedykowane dzieciom odpierwszego roku życia.

Wybór muzeów na terenie stolicy również jest ogromny – wmuzeum kolejnictwa można zobaczyć najstarsze pociągi i kolejki, wplanetarium (na terenie Pałacu Kultury i Nauki) można podziwiaćgwiazdy i planety, a na małych naukowców czeka Centrum NaukiKopernik, które oferuje ogrom wystaw stałych i czasowych,wyjaśniających wiele zjawisk przyrodniczych, atmosferycznych czytych związanych z chemią bądź fizyką i astrologią.

Warszawa jest miastem, w którym nie sposób się nudzić.Zapewnia wiele atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Na terenieStolicy można znaleźć liczne muzea, teatry, galerie sztuki,wystawy, kina, place zabaw, malownicze parki i skwery. Latem możnawybrać się na miejską plażę, bądź odwiedzić kino plenerowe. Wcentrum miasta również można miło spędzić dzień, spacerującpo Starówce, czy wybierając się do teatru.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku