Zakynthos to prawdziwe spełnienie wakacyjnych marzeń. Cudowne plaże, fantastyczna pogoda i lazurowy błękit morza tworzą idealną scenerię pod wypoczynek, niemniej nie tylko ona decyduje o niesłabnącej popularności tej greckiej wyspy.

Zakynthos, leżąca na wodach Morza Jońskiego, to trzecia podwzględem wielkości grecka wyspa. Na Zakynthos możemy zarównorozkoszować się słodkim lenistwem, jak i pielęgnować sportowepasje, zwiedzać czy wybrać się na fascynujące spotkanie z naturą.Co więcej, rezerwacjabiletów lotniczych, np. na stronie TravelOVO.pl, jestobecnie tak prosta, że niemal w dowolnym momencie możemy zaplanowaćnasz wyśniony urlop.

Plaże światowej sławy

Nie wszyscy odwiedzający Grecję wiedzą, że to właśnie naZakynthos znajdują się najpiękniejsze plaże na świecie,doceniane przez najsłynniejszych podróżników. Prawdziwą chlubąZakynthos w tej kategorii jest plaża Navagio, ukryta wśród skał iwłaściwie niedostępna od strony lądu. Od 1982 roku stałymelementem krajobrazu plaży Navagio jest wrak greckiego frachtowca,który przyciąga turystów otulającą go aurą tajemniczości.

Na szczególne wyróżnienie bez wątpienia zasługuje też ZatokaLaganas, wzdłuż której rozciąga się jedna z najdłuższych plażMorza Śródziemnego. Ta jest już oczywiście ogólnodostępna dlawczasowiczów, którzy marzą nie tylko beztroskich kąpielachmorskich i słonecznych, ale też chcą spróbować swoich sił wwindsurfingu, kitesurfingu i sportach motorowodnych lub doskonalićposiadane w tym zakresie umiejętności.

Atrakcje w sercu wyspy

Turystów nigdy nie brakuje także w mieście Zakinthos, będącymjednocześnie stolicą wyspy. W Zakinthos warto odwiedzić MuzeumSztuki Bizantyjskiej, w którym zgromadzono imponującą kolekcjęrenesansowych dzieł sztuki. Pozostałe zabytki, jakie powinniśmyzobaczyć, to przede wszystkim Katedra św. Dionizosa i Kościółśw. Mikołaja, które jako jedne z nielicznych ocalały potrzęsieniu ziemi, mającym miejsce w połowie XX wieku.

Urlop blisko natury

Jednak Zakynthos czeka nie tylko na amatorów aktywnego wypoczynkuczy miłośników zwiedzania. Ta grecka wyspa w znakomitym styluspełni także oczekiwania pasjonatów przyrody. Zainteresuje ichzwłaszcza fakt, że na Zakynthos znajdują się lęgowiska żółwiamorskiego, które objęto dodatkową ochroną, tworząc Narodowy ParkMorski.

Naturalny krajobraz Zakynthos, który potrafi skutecznie zauroczyćnawet najbardziej opornych turystów, tworzą ponadto gaje oliwne,winnice, sady cytrusowe i lasy sosnowe, które wspólnie budująwspaniałą scenerię pod urlop z dala od cywilizacyjnego zgiełku icodziennych obowiązków.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku