Wyczekiwany sezon urlopowy w końcu się zaczął. Nie pozostaje więc nic innego, jak spakować walizkę i wyruszyć na wakacyjną przygodę. Jakie kosmetyki do makijażu zabrać ze sobą?

Stylizacja, która nadaje się na przyjęcie, na plaży na pewnosię nie sprawdzi. Wakacyjny make-up powinien być nie tylkonaturalny i dyskretny, ale także, a raczej przede wszystkim, trwały.Nawet odrobina makijażu nie wygra walki z żywiołem – po kąpieliw morzu z tradycyjnych kosmetyków pozostaną tylko nieestetycznerozmazane ślady. Trzeba zaopatrzyć się zatem w wodoodpornąmascarę. Większość artykułów tego typu jest naprawdę trwała.Przy tym, podobnie jak zwykłe tusze, wydłużają i pogrubiająrzęsy.

Jeśli na wyjście do miasta potrzebny jest mocniejszy makijaż,to warto rozejrzeć się za mineralnymi cieniami do powiek lub takimio kremowej konsystencji. Można też poszukać cieni odpornych nawodę: takie kosmetyki nie rozpuszczają się pod wpływem wysokichtemperatur i nie zmywają od potu. Mogą okazać się niezbędnepodczas wieczornej imprezy, kiedy na parkiecie będzie bardzo gorąco.Z trwałych produktów do makijażu warto przetestować szminkę wformie flamastra. Jej aplikacja zajmuje nieco więcej czasu, alewarto poświęcić tych kilka chwil – jest naprawdę skuteczna.Przed nałożeniem takiej szminki warto pamiętać o odpowiednimnawilżeniu i odżywieniu ust, bo niestety większość tego typukosmetyków podkreśla suche skórki. Zaopatrz się zatem wniewielką, poręczną pomadkę ochronną z filtrem UV i stosuj jąregularnie w ciągu dnia.

Dobrze jest wybrać kosmetyki w odpowiednich kolorach – takich,które oddadzą wakacyjny nastrój. Cienie do powiek w jasnychbarwach miedzi, złota i brązu będą idealne na plażę. Do tegoodrobina pastelowej szminki oraz delikatnego różu i naturalnymakijaż gotowy. Róż na policzki można zastąpić (albo wspomóc)bronzerem, aby uzyskać efekt idealnej opalenizny. Do tego zadanianadadzą się naturalne kosmetyki do makijażu firmy TheBalm – ich puder brązujący o urzekającej nazwie „BahamaMama” doda wakacjom tropikalnego posmaku. Należy pamiętać, żesłońce oraz morska woda wysuszają i powodują pierzchnięcie ust,dlatego ich pielęgnacja jest szczególnie ważna. Oprócz pomadkiochronnej możesz raz na jakiś czas potraktować usta zwykłymkremem nawilżającym – z pewnością odczujesz różnicę.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma olej słonecznikowy

Wersja do druku