Tłuszcz jest dla człowieka cenny. Stanowi paliwo i zapasowe źródło energii dla organizmu. Jednak jego nadmiar zaburza proporcje sylwetki i skutkuje cellulitem. Kobiety muszą szczególnie uważać na tkankę tłuszczową. Dlatego walkę o prawidłową masę ciała powinnyśmy zaczynać, zanim stracimy nad nią kontrolę.

Im więcej komórek tłuszczowych, tym trudniej

Kobiety z reguły mają więcej komórek tłuszczowych niżmężczyźni. Przybywa ich nam również, jeśli zbyt dużo jemy.Jeśli dopuścimy do nadwagi, w naszym ciele znajdzie się nawet trzyrazy więcej takich komórek, niż powinno, które dodatkowo zyskająponadprzeciętną objętość. Z tego powodu wraz ze wzrostem wagicoraz trudniej jest schudnąć. Dlatego, jeśli obserwujemy, żeprzybywa nam kilogramów, zatrzymajmy ten proces jak najszybciej.Niestety biologia nie daje nam zbyt dużo czasu na poszukiwaniemotywacji do odchudzania. Musimy szybko przejść na odpowiedniądietę, by nie tylko zmniejszyć objętość już istniejącychkomórek tłuszczowych, ale również zahamować proces powstawanianowych.

Cykliczny krótkotrwały post

Zamiast diet o bardzo niskiej kaloryczności, lepiej stosowaćregularny, krótki post. W przeciwieństwie do długotrwałychgłodówek nie zmniejsza on aktywności enzymów spalającychtłuszcz, które uwalniają go z komórek tłuszczowych. Dzięki temucały czas stale tracimy na wadze. Taki cykliczny 48-godzinny postjest podstawą diety 5:2. Jej zasady są bardzo proste. Przez pięćdni jemy, co chcemy, a przez kolejne dwa ograniczamy się dośniadania i kolacji dostarczających łącznie tylko 500 kalorii.Warto mieć także pod ręką tabletkina odchudzanie blokujące apetyt. W pełnibezpieczne są te produkowane wyłącznie na bazie naturalnych,roślinnych składników, na przykład DietBooster.

Odchudzające nawyki

Częstym błędem dietetycznym jest rezygnowanie z kolacji.Przekonanie, że ostatnie danie w ciągu dnia trzeba zjeśćnajpóźniej o godzinie 18, jest fałszywe. Aby nie spowolnićmetabolizmu, lekki posiłek powinno się jeść 45 minut przedpołożeniem się spać. Podobna reguła dotyczy śniadania, z którymnie wolno zwlekać do południa ani zastępować go kawą. Jedzmyregularnie i bez pośpiechu, ograniczmy alkohol i inne używki i...wysypiajmy się! Te nawyki naprawdę mają sens w walce zniechcianymi kilogramami. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku