Ciąża to ważny okres w życiu każdej kobiety. Jej ciało ulega gwałtownym zmianom wywołanym hormonami, w jej brzuchu rozwija się dziecko, a ona ma 9 miesięcy na oswojenie się z myślą, że zostanie matką. Wiele pań odczuwa paniczny strach przed porodem. Jak go pokonać i sprawić, że poród będzie pięknym początkiem nowego rozdziału w życiu młodej mamy?

Fundacja „Rodzić po ludzku”
Rodzenie jest wpisane w fizjologię kobiety. Panie rodziły odzarania dziejów, nie mając do dyspozycji nowoczesnych zdobyczymedycyny w postaci chociażby znieczulenia. Niemniej, skoro medycynazrobiła taki kolosalny krok do przodu, dlaczego ciężarne miałybyrodzić w warunkach, które znane były ich babkom i prababkom? Każdaprzyszła matka zasługuje na troskliwą opiekę, uwagę izainteresowanie ze strony położnych, pielęgniarek oraz lekarza. 

W 1994 roku grupa dziennikarzy i działaczy społecznychzapoczątkowała akcję „Rodzić po ludzku”. Stała się onainspiracją do powstania fundacji pod tą samą nazwą. Jej zadaniemjest zapewnienie wszystkim kobietom w Polsce odpowiednich warunkówdo wydawania na świat dzieci. Fundacja zapoczątkowała i wskazałaodpowiedni kierunek zmian w położnictwie. Obecnie kobiety mogąrodzić w towarzystwie partnera czy wybranej osoby, być cały czas zdzieckiem podczas pobytu w szpitalu oraz przyjmować odwiedzinybliskich. Nadal jednak występują pewne problemy dotycząceinstrumentalnego traktowania położnic oraz braku poszanowaniaintymności kobiet w trakcie porodu.

Poród nie musi być traumą
W publicznych szpitalach czasem trudno liczyć na empatię zestrony położnych i lekarzy, którzy na co dzień przyjmują conajmniej kilka czy kilkanaście porodów. Aby zagwarantować sobiekomfortowe warunki rodzenia, często trzeba zapłacić za poród wprywatnej klinice. Alternatywą może być jednak wykupienie polisyubezpieczenia zdrowotnego, która swoim zasięgiem obejmie pobyt wszpitalu z tytułu porodu i urodzenia dziecka. Ubezpieczeniezdrowotne w Signal Iduna w wariancie „PełniaZdrowia” zapewnia komfortowe warunki pobytu w szpitalu podczasporodu. Gwarantuje obecność osoby towarzyszącej, bezpłatneznieczulenie na życzenie rodzącej czy pokój o podwyższonymstandardzie jedno- lub dwuosobowy. Poczucie intymności zdecydowaniesprzyja oswajaniu się z nową rolą matki. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku