Jeszcze do niedawna taki zakup realizowany był jedynie przez rodziców, którzy dość często podróżowali ze swoim dzieckiem. Dzisiaj jednak bardzo często łóżeczka turystyczne zastępują te tradycyjne. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na ten zakup i jakie mają zalety turystyczne łóżeczka dla dzieci?

Funkcjonalna konstrukcja
 Do pierwejniezwykle ważne zalety łóżeczek turystycznym możemy zaliczyćbezsprzecznie ich niezwykle solidną i zarazem lekką konstrukcję,która umożliwia w łatwy sposób złożyć oraz rozłożyćłóżeczko. Rodzice bardzo często doceniają także fakt, że dnołóżeczka jest podwieszane na specjalnych pasach lub też siatce(zależnie od modelu), co pozwala na delikatne bujanie zasypiającegomalucha. Kolejnym ich atutem jest także ciekawy design, dziękiktóremu z łatwością można dopasować łóżeczko do wystrojukażdego pokoiku dziecięcego. Ważne jest także to, że łóżeczkadla dzieci z serii łóżeczek turystycznych są bezpieczne, wykonanez trwałego oraz odpornego materiału, który sprawia że nie mapotrzeby montowania dodatkowych ochraniaczy. Jednym słowem takiełóżeczko jest samowystarczalne, większość modeli ma dodatkowekieszenie na różne drobiazgi, posiadają również moskiterę czyprzewijak. Co więcej łóżeczka te nie należą do drogich, a zcałą pewnością są tańszym rozwiązaniem niż łóżeczkadrewniane. 


Dla kogo?
Jak już wcześniej byłowspomniane, jeszcze do niedawna łóżeczka turystyczne kupowalijedynie rodzice często podróżujący z dziećmi. Takie łóżeczkopo złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca, a co za tym idzie jestłatwe w transporcie. Dzisiaj jednak decydują się na nie równieżci, którzy posiadają wielopoziomowe mieszkania, u którychturystyczne łóżeczko służy jako kojec do zabawy. Coraz częściejjednak zastępują one tradycyjne, drewniane łóżeczkadla dzieci. Wiele rodziców decyduję się na zmianędrewnianego łóżeczka na turystyczne u dziecka w okresieząbkowania. Taki maluch wówczas bardzo często obgryzającdrewniane elementy łóżeczka masuje sobie tym samym dziąsła.Niestety obgryzanie farby z łóżeczka może być niebezpieczne dlazdrowia brzdąca, dlatego też warto jest zastanowić się nadłóżeczkiem turystycznym. Ponadto dzięki miękkim materiałom zjakiego są one wykonane możemy mieć pewność, że nasze dzieckobędzie w nim bezpieczne.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku