W tym roku zapanowała prawdziwa moda na zabawki w stylu retro. Lubią je nie tylko dzieci, lecz także rodzice, którzy chętnie wracają podczas wspólnej zabawy do własnego dzieciństwa. Takie przedmioty mają wyjątkową zaletę – są uniwersalne i sprawdzają się zawsze. Tym bardziej warto mieć je we własnym domu.

Klocki – zabawka wszechczasów
Wśród najbardziej uniwersalnych zabawek muszą na pewno znaleźćsię klocki. Towarzyszą dzieciom (i nie tylko!) od setek lat,przybierając najróżniejsze formy. Niezależnie od tego, czywybierzemy klasyczne drewniane klocki, słynne klocki Lego czy teżnowoczesne klocki konstrukcyjne, to z pewnością pomogą one dzieckurozwinąć wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność. Na pewnozabawa nimi będzie też stanowić doskonały trening zdolnościmanualnych, które przydadzą się chociażby podczas nauki pisania.Na uwagę zasługują także coraz modniejsze klocki dla niemowlaków,jak np. popularne Tobbles – lekko spłaszczone kule, z którychmożemy budować chybotliwe wieże. Kupując klocki, wartozainwestować w te najlepszej jakości – pochodzące odsprawdzonych marek zabawki znajdziemyna Merlin.pl. To jeden z największych polskichsklepów internetowych, oferujący szeroką gamę książek,multimediów, kosmetyków i innych produktów dla dorosłych orazdzieci.

Wszystkie twarze lalek
Od wieków dzieci bawiły się lalkami, nic też nie wskazuje nato, aby ta sytuacja miała ulec zmianie. Zmianie natomiast ulegająciągle same lalki, które przybierają wiele różnych twarzy.Wszystko zależy od panującej aktualnie mody – w ostatnich latachduże kontrowersje wzbudzały lalki przypominające zombie czywampiry. Maluchy wolały je nawet od popularnej Barbie! Dyskusjewywołują także lalki przypominające wyglądem wulgarnie ubrane iepatujące seksualnością nastolatki. Na rynku mamy też wieleinteraktywnych lalek bobasów, które płaczą, robią kupkę lubnawet... ssą sztuczną pierś. Na szczęście obecnie coraz częściejwracamy do starych, dobrych szmacianych lalek, które może dopięknych nie należą, ale z pewnością budzą w nas pozytywneodczucia.

Konik na biegunach
Wydawać by się mogło, że mało które dziecko ma teraz w domuprawdziwego konia na biegunach. Tymczasem coraz częściej wracamy dotej wspaniałej, budzącej w dzieciach ogromne emocje zabawki. Konikpowraca w kilku wersjach – klasyczna do złudzenia przypomina tęznaną nam z własnego dzieciństwa, choć zapewne spełnia znaczniewięcej norm bezpieczeństwa. Na rynku znajdziemy też znaczniebardziej uwspółcześnione wersje konia na biegunach – są tonajróżniejsze bujane stworzenia, jak np. owieczki, ośmiornice czynawet koty. Nie brak też bujaków o abstrakcyjnych, modernistycznychkształtach.

Niektóre zabawki nigdy nam się nie znudzą! Warto sięgać posprawdzone i kochane przez kolejne pokolenia przedmioty – na pewnonie stały się one produktami kultowymi przez przypadek. Przekażmynaszym dzieciom kawałek własnego dzieciństwa...


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku