Kiedy jesteśmy młodzi wydaje nam się, że całe życie stoi przed nami otworem. Nie dbamy o swoją dietę, zaniedbujemy aktywność fizyczną, przez co szybko możemy podupaść na zdrowiu. Już młodzi ludzie miewają często problemy ze schorzeniami, które dotychczas przypisywane były w większości seniorom. Zawały, udary mózgu czy miażdżyca dotyczą coraz młodszych pacjentów. Z tego powodu tak ważne jest kontrolowanie poziomu cholesterolu i obniżanie go. Jak tego dokonać?

Cholesterol szkodzi naszemu zdrowiu

Takie jest powszechne przekonanie, niemniej, nie do końca jestono zgodne z prawdą. Nasz organizm samodzielnie produkujecholesterol w drogach żółciowych, ale wchłaniamy go również zpokarmu. W naszym ciele znajduje się zarówno tzw. dobry cholesterolHDL, jak i zły cholesterol LDL. Jeśli jest przewaga cholesteroluLDL w organizmie pacjenta, lekarze mówią o nadmiernym poziomiecholesterolu we krwi. 

Cholesterol jest substancją niezbędną dla prawidłowegofunkcjonowania organizmu, bowiem stanowi budulec komórek i hormonów.Jednak wysoki poziom „złego” cholesterolu stanowi poważnezagrożenie dla naszego zdrowia. Przyczynia się on powstawaniezłogów tłuszczowych w żyłach i tętnicach, które powodująusztywnianie naczyń krwionośnych. Złogi cholesterolowe powoli, alesystematycznie zamykają światło żyły, co prowadzi do chorobymiażdżycowej, zawałów serca i udarów mózgu. W konsekwencji,nieleczony cholesterol może doprowadzić nawet do śmierci. Jak obniżyć cholesterol, walcząc o utrzymaniewłaściwej kondycji zdrowotnej?

Obniżanie cholesterolu

Całkowity cholesterol u dorosłego człowieka może mieć poziomod 114 do 200 mg/dl. Aby zminimalizować nadmiar złego cholesterolu we krwipowinniśmy zmienić swoją dietę na niskotłuszczową, bogatą wwarzywa i owoce. Ważne jest również i to, abyśmy byli aktywnifizycznie i regularnie uprawiali sport. Walka ze złym cholesterolembędzie skuteczniejsza, również wtedy, gdy zastosujemy odpowiedniąsuplementację preparatami, takimi jak Cholester,który wspiera usuwanie substancji toksycznych z organizmu, a przedewszystkim zapewnia prawidłowy poziom lipidów we krwi i zredukowaniepoziomu cholesterolu LDL.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku