Pięknie i zdrowo wyglądające dłonie i paznokcie, to wizytówka każdego z nas. Dbamy o nie najlepiej jak potrafimy. Pożądany efekt osiągamy, stosując różnego rodzaju kosmetyki. Do pielęgnacji dłoni i paznokci służą przede wszystkim kremy. Stosowanie ich jest łatwe; wystarczy bowiem systematycznie wcierać je w skórę i płytki paznokciowe. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom, poszczególne specyfiki eliminują wybrane problemy skóry dłoni i paznokci.
Codzienna kuracja skóry dłoni
Naszym dłoniom potrzebna jest systematyczna i codzienna kuracja.Skóra rąk narażona jest na działanie najróżniejszych czynnikówzewnętrznych. Wykonując różne czynności, narażamy dłonie nakontakt z wodą i detergentami. Wychodząc na dwór, poddajemy skóręrąk działaniu promieni słonecznych, wiatru i niskich temperatur.Przebywając w pomieszczeniach, narażamy ją na utratę wilgoci, podwpływem zbyt suchego powietrza. Codzienną pielęgnację rąk,uprzyjemnia i ułatwia krem aloesowy. Substancją dobroczynniedziałającą na skórę, jest tu sok ze świeżych liści aloesu.Krem zawiera także witaminę E. Kosmetyk ten sprawia, że skóra rąkjest dobrze odżywiona, dzięki czemu staje się gładsza i nie pękaw zetknięciu z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Minimalneuszkodzenia, zostają natychmiast zregenerowane. Krem nie klei się,szybko się wchłania i uelastycznia naskórek. Pozostawia przyjemnyzapach, koi i nawilża podrażnioną skórę. Stosowany regularnie,eliminuje problemy podrażnionej i szorstkiej skóry. Można go nabyćniemal w każdej drogerii jak chociażby Rossmann.

Kuracja dojrzałej skóry rąk
Chcemy tego czy nie, z upływem czasu skóra naszych rąk starzejesię. Efektem tego procesu, są widoczne zmarszczki na dłoniach.Starzenie się skóry dłoni można powstrzymać, stosującodpowiednie kosmetyki. Kosmetykiem, który najlepiej radzi sobie ztego typu problemami, jest przeciwzmarszczkowy krem do rąk,zapewniający kurację fitohormonalną. Substancjami czynnymi wkremie są fitohormony, retinol i koenzym Q10. Krem ten widocznieredukuje, spłyca i wygładza zmarszczki na rękach. Ponadto,eliminuje problem szorstkiej i przesuszonej skóry. Dojrzewaniu skóryrąk, towarzyszy pojawianie się nieestetycznych przebarwień. Krem zfitohormonami sprawia, że przebarwienia stają się niewidoczne, askóra zyskuje nowy blask. Ten sam kosmetyk, pielęgnuje paznokcie izapobiega związanym z nimi problemom, takim jak łamanie się irozdwajanie. Krem polecany jest osobom, które ukończyły 30 lat iskóra ich dłoni wykazuje skłonność do zmarszczek, szorstkości iprzebarwień.

Kuracja przesuszonej skóry dłoni
Skóra dłoni często podlega przesuszeniu. Tracąc wilgoć, stajesię szorstka, sucha i nieprzyjemna w dotyku. Wyjątkowym preparatemprzeciwdziałającym tego typu problemom, jest krem do rąk,zawierający naturalny olejek z pestek winogron. Efekt stosowaniakosmetyku odczuwalny jest natychmiast. Po nałożeniu, dłonie stająsię gładkie, nawilżone i elastyczne. Odczuwa się wyraźną ulgę.Krem polecamy szczególnie osobom, które zmuszone są do częstegomycia rąk. Olejek pozyskiwany z pestek winogron jest bogaty w kwasoleinowy i linolowy. Zawiera także polifenole i flawonoidy.Substancje te nawilżają skórę, wygładzają ją i ujędrniają.Sprawiają też, że staje się odporna na działanie czynnikówdrażniących.

Ochronna kuracja dłoni
Skóra rąk bywa czasami wyjątkowo wrażliwa na działanieczynników zewnętrznych. Wówczas, konieczne jest regularnestosowanie kosmetyków ochronnych. Krem do rąk z ekstraktem zbawełny i silikonem, to niewidzialne rękawiczki. Po naniesieniu naskórę, chroni ją przed podrażnieniami wywołanymi przez wodę,detergenty, wiatr, słońce i mróz. Efektem systematycznegostosowania jest gładka, elastyczna, jędrna i zdrowa skóra.

Mleczna kuracja rąk i paznokci
Jeśli zależy nam na odżywieniu i wybieleniu skóry rąk, atakże na wzmocnieniu paznokci, najlepsza do tego celu będzie maska,zawierająca kozie mleko. Specyfik ten wygładza i uelastyczniaskórę. Eliminuje przebarwienia, a także zapobiega łamaniu irozdwajaniu płytek paznokciowych. Bardzo szybko się wchłania, maprzyjemną konsystencję i zapach.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

rękawiczki

Wersja do druku