Co to znaczy: dobry żłobek? Najlepiej na to pytanie odpowiedzieliby rodzice dzieci, którzy oddali swoje pociechy pod opiekę żłobków Małe Misie. Oni to bowiem głosowali na te placówki w konkursie zorganizowanym przez M. St. Warszawa na najlepszą placówkę opiekuńczo-wychowawczą dla najmłodszych.
Codzienna pielęgnacja, opieka i wspomaganie rozwoju wychowanków wymaga stałej gotowości, oddania i rozwijania swoich umiejętności. Dzieciom najbardziej potrzeba serca i pozytywnych emocji, a tego nie brakuje opiekunkom z Małych Misiów. Ciocie otaczają podopiecznych troskliwą opieką, są wyczulone na ich potrzeby, stale gotowe do pomocy, chętne do coraz to nowych zabaw.

Personel Małych Misiów to osoby z dobrym przygotowaniem zawodowym, które nie tylko pełnią obowiązki opiekuńcze, ale też, posiadając wiedzę z psychologii rozwojowej małego dziecka, potrafią stymulować jego rozwój, umieją diagnozować deficyty rozwojowe i przeprowadzać specjalistyczne terapie.

Opieka w Małych Misiach jest zindywidualizowana. Każdemu dziecku poświęca się dużo czasu, dokładnie poznaje się jego potrzeby, kieruje jego rozwojem. W każdej grupie pracuje 5 opiekunek, które wykonują czynności pielęgnacyjne, prowadzą zajęcia ruchowe i artystyczne, których rodzaj zależny jest od wieku dzieci. Rysowanie, malowanie, śpiewanie, rymowanki, zabawy w ogrodzie, spacery - to czynności, które wypełniają dzieciom czas. Poza tym dzieci bawią się indywidualnie ulubionymi zabawkami, mają dobre warunki do drzemki (dzieci kilkumiesięczne czas odpoczynku i czas aktywności regulują same, dzieci starsze funkcjonują według ustalonego w grupie planu).

Duży nacisk kładzie się na zdrowe odżywianie. Posiłki przygotowywane są w żłobkowej kuchni, uwzględniane są potrzeby dzieci uczulonych na pewne składniki pokarmowe.

Żłobki Małe Misie wyróżniają się spośród podobnych placówek interesującym i sprzyjającym rozwojowi i zdrowiu wychowanków  programem „Innowacyjność w pielęgnacji”. Polega to na łączeniu elementów opieki, zabawy, nauki i profilaktyki zdrowotnej.

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko czuło się w żłobku jak u siebie w domu, by rozwijało się harmonijnie pod okiem profesjonalnej i troskliwej kadry, by spędzało radośnie czas – zapraszamy do Małych Misiów!zlobek.pl - Małe Misie uczą, rozwijają, pielęgnują

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku