Kobieta zmienną jest. Wyświechtany frazes, a jednak niezmiennie prawdziwy. Każda z nas ma ochotę na zmianę od czasu do czasu, zwłaszcza na głowie. Nowe cięcie, nowy kolor. Przyjrzyjmy się produktom, pośród których można wybierać, kiedy chcemy dokonać samodzielnej koloryzacji w domu.

Szamponetka

Mała saszetka z gotowym produktem. Trwałość tego szamponu koloryzującego wynosi około 6 tygodni, a i efekt jest słaby. Jeśli chcemy ożywić kolor, nadać włosom blasku – sprawdzi się świetnie i to za grosze. Ale jeśli mamy już siwe włosy, które należy przykryć, szamponetka nic nie zdziała.

Szampon koloryzujący

Do rozrobienia jak farba, jego trwałość wynosi 24 mycia. W teorii. W praktyce, trwałość takiego szamponu w dużej mierze zależy od struktury naszych włosów. Koloryzacja szamponem może być tak trwała, jakby była wykonana farbą. Taki szampon koloryzujący może przykryć siwe włosy, jednak należy liczyć się z tym, że kolor będzie się z nich wypłukiwał szybciej.

Koloryzacja trwała
Może to być krem koloryzujący, farba do włosów bez amoniaku (lub z amoniakiem), pianka itp. Wystarczy zwrócić uwagę na oznaczenie na opakowaniu, które opisuje stopień trwałości koloryzacji. W tym przypadku ciężej jest często zmieniać kolory, zwłaszcza jeśli w międzyczasie nabierzemy ochoty na jakiś ciemny odcień. Natomiast farba zdecydowanie najlepiej pokrywa siwe włosy i jeśli jesteśmy stałe w swoich wyborach, lepiej skorzystać z koloryzacji trwałej.

Naturalnie
Mamy jeszcze do dyspozycji farbę eko, czyli ziołową hennę, którą możemy zafarbować włosy na dowolny kolor. Zaletą tej farby jest jej pielęgnacyjne działanie. Wady natomiast ma dwie. Dość szybko się wypłukuje, kolor płowieje, choć nie znika całkiem. Drugą wadą jest to, że trzeba odczekać kilka miesięcy, zanim poddamy nasze włosy zabiegom chemicznym, takim jak trwała ondulacja czy koloryzacja tradycyjnymi farbami drogeryjnymi lub fryzjerskimi. Po użyciu farb ziołowych włos jest odporny na ich działanie.

A co z firmą?
W przypadku niektórych produktów nie mamy wielkiego wyboru, bo tylko kilka marek oferuje szamponetki lub szampony koloryzujące, a zupełnie inne firmy zajmują się koloryzacją „ziołówkami”. Natomiast jeśli chodzi o koloryzację trwałą, wybór jest ogromny, począwszy od niedrogich, polskich marek, poprzez średnią półkę w której mieszczą się popularne i dobre jakościowo produkty - Loreal, aż po farby luksusowe.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak pofarbowa? w?osy w domu

Wersja do druku