Wśród najczęściej reklamowanych produktów dietetycznych prym wiodą zazwyczaj tabletki na odchudzanie. To dzięki nim można wspomagać dietę, żeby osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Nie zastąpią one zdrowego odżywiana ani podstawowej codziennej dawki ruchu, jakiej każdy powinien zażyć. Mogą jednak skutecznie wspomóc w wysiłkach osobę walczącą z problemem nadwagi.

Choć opinie ekspertów nie są jednoznaczne, to jednak większość z nich dość przychylnie odnosi się do tego rodzaju tabletek.
Za najbardziej kontrowersyjne, ale jednocześnie najbardziej skuteczne tabletki na odchudzanie uważane są tzw. fat burnery. To często dość skomplikowane kompozycje składników, jednak ich wspólną cechą jest występowanie w składzie kwasu linolowego CLA, wspierającego spalanie przez organizm tłuszczu w czasie wysiłku. W wyniku jego działania tkanka tłuszczowa podgrzewa się, potęgując spalanie zbędnych kilogramów.
Bardzo dobrą opinią ekspertów cieszą się za to tabletki zawierające chrom. Ich główne zadanie polega na tym, że chrom zmniejsza u pacjentów ochotę na spożywanie cukru, uważanego przez wielu za głównego sprawcę nadwagi.

Na dość nieprzychylne opinie ekspertów zasłużyły sobie środki przeczyszczające, które zdaniem fachowców od odchudzania są nadużywane. Z jednej strony przekraczanie zalecanej dawki może prowadzić do sporych problemów związanych z układem trawiennym, z drugiej zaś z czasem organizm przyzwyczaja się do lekarstwa i powoli przestaje ono działać.
W ostatnich latach sporą furorę robią leki hamujące łaknienie. Większość z nich oparta jest na działaniu błonnika, który w połączeniu z wodą pęcznieje w żołądku, dając przyjemne uczucie sytości, mimo że zjadło się stosunkowo niewiele. Ich skuteczność budzi wielkie nadzieje osób odchudzających się,
Zdarzają się oczywiście również negatywne opinie, zazwyczaj dotyczą one jednak produktów z nieznanych źródeł, nielegalnie produkowanych podróbek znanych leków lub produktów udających tabletki do odchudzania, a w rzeczywistości nie przynoszących żadnego efektu. Ważne zatem, żeby tabletki odchudzające, podobnie jak wszystkie inne leki, pochodziły ze sprawdzonego źródła.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku