Biżuteria ma to do siebie, że stanowi nie tylko element upiększający, ale również magiczny, gdyż co poniektórzy wierzą w jej moc uzdrowieniową. Chodzi tu przede wszystkim o biżuterię zawierającą kamienie szlachetne i minerały.

fot: Pandora

W zasadzie można kupić zwykłą biżuterię, złote kolczyki, srebrne bransoletki czy naszyjniki bez tego rodzaju elementów, ale jeśli takie złote wisiorki czy pierścionki zawierają kamień szlachetny, wyglądają wtedy jeszcze bardziej efektownie i szykownie.

Kamienie szlachetne używane do produkcji biżuterii nadają jej piękny wygląd przede wszystkim dzięki swym przeróżnym barwom i fakturom. Dodatkowo pewne osoby wierzą, że wykazują właściwości lecznicze. Nawet, jeśli myślimy o tym z przymrużeniem oka, nie zaszkodzi dobrać rodzaj kamienia w biżuterii właśnie pod tym względem. I tak, gdy mamy problemy z migreną lub bezsennością, dobrze nosić biżuterię zawierającą ametyst. Kamień ten o fioletowawo-purpurowym zabarwieniu, wedle tychże teorii ma również chronić pijącego przed upiciem się i alkoholizmem (sama nazwa z greckiego oznacza „trzeźwy”: a – „nie”, méthystos – „pijany”).

Podobne właściwości, zwłaszcza, jeśli chodzi o problemy z bólami głowy czy migreną, ma znany powszechnie wszystkim bursztyn. Pomaga on także przy reumatyzmie oraz dolegliwościach z układem krążenia. Jeżeli dokuczają nam problemy z tarczycą albo chcemy wzmocnić włosy, warto kupić na przykład naszyjnik zawierający lapis-lazuli. Nazwa kamienia wywodzi się od jego niebieskiej barwy. Jest on niezwykle wrażliwy na wysokie temperatury czy kwasy oraz mydło, dlatego jeśli mamy pierścionek z tym kamieniem, najlepiej zdejmować go do prac domowych. Wszystkie panie, które chciałyby opóźnić procesy starzenia powinny wybrać biżuterię zawierającą topaz. Jest to minerał zwany kamieniem młodości, o różnych barwach, bardzo twardy i rzadko występujący. Z kolei, jeśli chciałyby wzmocnić swój system odpornościowy, a jednocześnie poprawić wzrok lub słuch, czy wzmocnić apetyt, powinny kupić na przykład kolczyki z jaspisem. Nazwa wskazuje na cętkowaną fakturę tego kamienia. Sprzyja on dodatkowo racjonalnemu myśleniu oraz chroni od podstępów naszych wrogów.

Może więc myśląc o upominkach warto zastanowić się nad biżuterią z magicznym dodatkiem? W doborze idealnego prezentu z wybranymi kamieniami może pomóc Wam wyszukiwarka Pandory dostępna pod adresem: https://www.pandora.net/pl-pl/gifts!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

DYI

Wersja do druku