Własny samochód kempingowy daje nieograniczone możliwości podróżowania po świecie. Dla miłośników turystyki samochodowej camper staje się w czasie wakacji nie tylko pojazdem, ale i mobilnym domem. Caravaning, coraz modniejszy wśród polskich podróżników, to idealna recepta na wakacje dla tych, którzy cenią sobie niezależność oraz wygodę. Jakie zalety takiego rozwiązania są szczególnie cenione przez właścicieli samochodów kempingowych?

Hotel na kółkach, czyli zalety camperów
Dobrze wyposażony camper to letniskowy domek na kółkach, który idealnie sprawdza się w trakcie rodzinnych wyjazdów. Jest w nim wszystko to, co niezbędne w czasie wakacyjnych wypraw: łóżka, kuchnia, toaleta oraz schowki na bagaże. Niektóre samochody kempingowe mogą zaskoczyć swym wszechstronnym i funkcjonalnym wyposażeniem. Zalety? W czasie podróży można się cieszyć niezależnością, nie martwiąc się o rezerwację miejsca na nocleg. Taki mobilny dom to najlepszy sposób na tanie podróże po całym świecie. Gdzie samochód kempingowy sprawdzi się najlepiej?

Kraje przyjazne camperom
Caravaning szybko podbija Europę. Taka forma podróżowania jest szczególnie popularna w krajach skandynawskich. Dania jest jednym z tych państw, na terenie którego campery sprawdzają się idealne. Wiele uroku mają też norweskie kampingi, zlokalizowane w miejscach wyjątkowo atrakcyjnych punktach. Znane z doskonałych warunków i niskich cen, są idealnym rozwiązaniem dla niezależnych i oszczędnych turystów. Miejscami atrakcyjnymi na wakacje z camperem kuszą też nadmorskie rejony Grecji oraz obszary najmodniejszej w Hiszpanii Andaluzji.   

W Polsce taka forma podróżowania doskonale sprawdza się na terenie Wybrzeża oraz Warmii i Mazur. Mrągowo, Mielno, Giżycko i Węgorzewo to miejscowości, w których fani przyczep i namiotów mogą się poczuć wyjątkowo dobrze.

Jakie opony wybrać do campera?
Dobrze wybrane opony to gwarancja bezpiecznej i przyjemnej podróży. Cena opon letnich do campera nie powinna być tu głównym wyznacznikiem. Najważniejsza jest trwałość oraz bezpieczeństwo. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na masę przyczepy oraz na materiał, z jakiego wykonana została opona. Szczególnie istotne znaczenie ma tu odporność na działanie promieni słonecznych oraz  wytrzymałość na dodatkowe obciażenia. Dzięki mocnym oponom można bez obaw przemierzać długie trasy i cieszyć się komfortową, bezpieczną jazdą.

Dobrze wyposażony samochód kempingowy pozwala na swobodne podróżowanie po świecie i biwakowanie niemal w każdym miejscu. Nic dziwnego, że turystyka kempingowa cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. To niezwykłe połączenie wakacyjnej przygody z tanim podróżowaniem, dzięki czemu poznawanie świata staje się coraz łatwiejsze.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

rękawiczki

Wersja do druku