Woda jest głównym związkiem chemicznym, budującym Twoje ciało. Uzupełnianie nawet najmniejszych jej deficytów w organizmie jest niezbędne dla zachowania równowagi wszystkich procesów biologicznych, co z kolei wpływa na dobre samopoczucie każdego dnia. Dlaczego warto pić dużo wody?

Woda wzmaga koncentrację
Czy wiesz, że nawet nieznaczne odwodnienie Twojego ciała może obniżyć koncentrację o blisko 20 proc.? Mózg składa się z wody w około 73 proc., a odpowiednie nawodnienie tego narządu bezpośrednio przekłada się na niezakłócone przewodnictwo impulsów nerwowych.

2. Dostarcza substancji odżywczych do mózgu
Woda w organizmie pełni również rolę rozpuszczalnika dla wszystkich substancji odżywczych, które do mózgowia mogą dostać się jedynie w rozpuszczonej formie. Wypijanie odpowiedniej ilości wody pozwala na nieprzerwany transport cukrów oraz cząsteczek tlenu do komórek mózgu, co przekłada się na dobrą formę psychiczną i zdolność kreatywnego myślenia.

3. Działa jak filtr
W czasie licznych reakcji chemicznych, zachodzących w ciele człowieka, powstaje olbrzymia liczba różnych biotoksyn. Rolę transportera odpowiedzialnego za usunięcie tych związków pełni woda, w której rozpuszcza się między innymi mocznik - główny i najbardziej szkodliwy produkt metabolizmu.

4. Reguluje temperaturę ciała
Regulacja temperatury ustroju następuje między innymi dzięki specyficznym właściwościom wody, związanym z jej pojemnością cieplną. Związek ten powoli się nagrzewa i równie wolno oddaje swoje ciepło, co zapobiega przegrzaniu organizmu w lato i wychłodzeniu w zimowe dni.

5. Jest zdrowa
Woda w przeciwieństwie do kolorowych, słodkich napojów, nie zawiera żadnych barwników i konserwantów, dzięki czemu idealnie nadaje się do gaszenia pragnienia.

6. Ma właściwości odmładzające
Zdrowa woda odpowiada za optymalne odżywienie tkanek, zwiększa elastyczność skóry właściwej i wpływa na regenerację naskórka. Skutkuje to poprawą cech wizualnych skóry: staje się ona bardziej napięta i matowa, a zmarszczki zostają delikatnie wygładzone.

7. Reguluje ciśnienie krwi
Osocze krwi w blisko 90 proc. składa się właśnie z wody – niedobór tego składnika obniża ciśnienie w naczyniach krwionośnych, co w rezultacie jest przyczyną niedostatecznego odżywienia wszystkich tkanek, budujących narządy wewnętrzne.

8. Wpływa na kondycję fizyczną

Od właściwego odżywienia komórek mięśniowych zależy stopień sprawności fizycznej i odporność na zmęczenie. Warto pamiętać, że nie tylko woda do domu ma tu ogromne znaczenie – równie ważna jest odpowiednia dieta, zasobna w optymalną ilość składników energetycznych i budulcowych.

9. Pomaga w odchudzaniu

Czy wiesz, że utratę zbędnych kilogramów możesz wspomóc pijąc wodę? Nie zawiera ona przecież żadnych kalorii, potęguje uczucie sytości podczas spożywania posiłku, a co więcej - przyspiesza metabolizm, powodując szybsze spalanie kwasów tłuszczowych.

10. Jest dużo tańsza od specjalistycznych napojów nawadniających
Specjaliści zalecają uzupełnianie deficytów wodą źródlaną w czystej, nieprzetworzonej postaci, co jest korzystne również pod względem ekonomicznym – pomyśl, ile musiałbyś wydać na butelkowane napoje innego typu w sklepie! Idealnym rozwiązaniem, które pomoże zredukować koszty do minimum, są domowe dystrybutory wody źródlanej, który w swojej ofercie ma firma Eden.

Informacje na temat dystrybutorów do wody można znaleźć na stronie eden.pl/home.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku