Decoupage- technika zdobienia przedmiotów, polegająca na przyklejaniu papierowcyh serwetek na dowolną powierzchnię (drewno, szkło, świece itp.). Obecnie decupage cieszy się ogromną popularnością na całym świecie.


 Poszukując pomysłu na twórcze spędzanie wolnego czasu, próbując kilku różnych technik, często słyszałam słowo decoupage. Zagłębiając się w tajniki tej techniki postanowiłam spróbować i...stało się, decoupage całkowicie zawładnął moim światem. Ozdobiłam mnóstwo butelek, dzbanków i doniczek. Moje prace, stawały się coraz lepsze a ja coraz bardziej kombinowałam, czerpiąc mnóstwo przyjemności z ozdabiania.


 “Postarzanie” przedmiotów?
Często można się spotkać z wykorzystaniem decoupage do “postarzania” całkiem nowych przedmiotów. Jednak to nie jest dla mnie. Staram się moim pracom nadawać kobiecego, a przede wszystkim nowoczesnego wyglądu. Znakiem rozpoznawczym stał się brokat, którego używam do podkreślenia głównych wzorów na motywach. Po nałożeniu błyszczącego lakieru brokat wygląda jakby był zatopiony w szkle, pięknie połyskując w świetle.

Perfekcjonizm
Dbałość o wszystkie detale ozdabianego przedmiotu oraz wysoka jakość stosowanych preparatów jest jednym z najważniejszych elementów przy decoupage. Wybrany wzór powinien być wycięty z ogromną starannością ponieważ pozostawienie tła w innym odcieniu nie wygląda estetycznie. Najtrudniejszą czynnością jest jednak przyklejanie serwetki. Drobne elementy są bardzo delikatne zatem trzeba uważać, żeby się nie przedarły. Duże wzory wymagają większej wprawy i cierpliwości. Można je przyklejać metodą “na żelazko” lub delikatnie pędzelkiem nasączonym klejem. Druga technika jest trudniejsza ponieważ serwetka może się łatwo pomarszczyć. Oczywiście zarówno “zmarszczki” jak i niedokładne wycięcie motywu z serwetki nie wszystkim przeszkadzają. Ja jednak jestem upartą perfekcjonistką i każdy szczegół muszę dopracować “od a do z”, nawet jeśli się to wiąże z kilkakrotnym poprawianiem.

 Blog
W ubiegłym roku założyłam bloga, nie wiem, czy była to czysta ciekawość, chęć pochwalenia się swoimi pracami, czy po prostu potrzeba otrzymania niezależnej opinii na temat mojej twórczości. Zaczęło się, każdy pozytywny komentarz dodawał mi skrzydeł. Poznałam niezwykle interesujące osoby mające podobne zainteresowania. Przekonałam się, że posiadanie bloga to fantastyczna sprawa. W “blogowym świecie” nie można się nudzić, ciągle coś się dzieje. Organizowane są konkursy, rozdawajki, wymianki. W chwili obecnej zaglądają do mnie osoby z całej Polski, a także kilka wspaniałych kobiet z poza granic kraju. 

Autorka jest właścicielką bloga: https://dorgia.blogspot.com/Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak wyczyścić przypalone żelazko

Wersja do druku