Mówi się, że podkład powinien być jak nasza druga skóra, jednak bardzo dużo kobiet ma problem z wybraniem odpowiedniego kosmetyku. Przed zakupem podkładu najlepiej zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Na początku warto ustalić jaki kolor ma nasza cera, czy jest ona w chłodnej czy w ciepłej tonacji.

 Następnie należy określić jaki typ cery posiadamy, czy jest to cera naczynkowa, trądzikowa, mieszana, tłusta czy sucha. Kolejną kwestią w wyborze podkładu jest to jaki efekt chcemy uzyskać, rozświetlenie, zmatowienie czy też krycie. Są również podkłady które mają właściwości pielęgnujące oraz zwalczające trądzik.
Dla cer naczynkowych i z przebarwieniami najlepsze będą podkłady z zawartością żółtego pigmentu, kryjące w płynie oraz te w kompakcie. Dla cer tłustych i mieszanych wybierajmy podkłady beztłuszczowe, o gęstszej konsystencji i pudrowym wykończeniu, które będą dobrze matowić. Unikajmy jednak podkładów rozświetlających ponieważ wzmocnią nam efekt świecenia. Takie podkłady sprawdzą się najlepiej przy cerze suchej. Do tego typu cery można również używać podkładów ze składnikami nawilżającymi i kojącymi. Na co dzień jednak starajmy się wybierać podkłady lżejsze, żeby nie obciążać zbytnio cery, a tzw. cięższe podkłady wybierajmy na wielkie wyjścia. Gdy nie mamy żadnych problemów z cera i nie chcemy obciążać jej niepotrzebnie warto wtedy sięgnąć po kremy koloryzujące, kremy BB oraz lekkie podkłady w musie.
Warto też wspomnieć o doborze podkładu biorąc pod uwagę wiek naszej skóry. Wiadomo skóra młoda potrzebuje trochę innej pielęgnacji niż skóra dojrzała. W młodym wieku gdy skóra
nie boryka się z problemami trądziku który wymaga trochę większego krycia należy zastanowić się czy krem BB nie będzie wystarczającym zamiennikiem podkładu a na pewno lżejszą formą dla skóry. Natomiast panie w dojrzałym wieku oraz te które nie mają już problemów ze skórą. Tutaj można już stosować podkłady rozświetlające które pomogą uzyskać blask i świeżość skóry która w tym wieku już może posiadać odcień szarości. Niestety też w takim wieku panie borykają się z problemami takimi jak przebarwienia lub rozszerzone naczynka. Wtedy oczywiście należy takie zmiany ukrywać korektorami niekoniecznie zbyt ciężkimi kryjącymi podkładami.

Gdy mamy ustalone jaką mamy cerę i co chcemy osiągnąć warto zaczerpnąć informacji
na forach internetowych o podkładach które nas interesują. Dzięki uzyskaniu informacji łatwiej nam zdecydować jaki podkład będzie najlepszy dla naszej cery czy faktycznie się sprawdzi. Pamiętajmy jednak, że ilu ludzi tyle opinii i u każdego podkład może działać  odrobinę inaczej.
Kupując podkład warto poprosić  o pomoc, ponieważ możemy dowiedzieć się również kilku ciekawych rzeczy o produkcie. Gdy nie jesteśmy do końca przekonane co wybrać, warto wtedy poprosić o próbki kilku podkładów i testować je przez kilka dni.
Najczęstszym błędem jaki popełniamy kupując podkład jest sprawdzanie koloru na nadgarstku czy
w innym miejscu na dłoni. Pamiętajmy, że skóra na nadgarstku jest inna i ma inny kolor niż na twarzy. Najlepiej jest wybrać kilka kolorów podkładów i wklepać je obok siebie właśnie na linii żuchwy, ten który najlepiej stopi się z nasza skórą będzie idealny. Dla dokładniejszego sprawdzenia warto jest wyjść na światło dzienne, ponieważ w sztucznym świetle kolory będą inne i możemy dobrać zły odcień. Nie zaszkodzi jeśli wybierzemy kolor o pół tonu jaśniejszy.
Gdy już mamy nasz wymarzony i odpowiednio dobrany podkład pamiętajmy aby nakładać go również odrobinę na szyję. Unikniemy w ten sposób nieestetycznego odcięcia się twarzy od reszty naszego ciała.


Katarzyna Bielicka
Karolina Redczak

https://beauty-kaa.blogspot.com/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Latarka jaką wybrać

Wersja do druku