W ostatnim czasie da się zauważyć, iż ceny nieruchomości systematycznie spadały. Jest to zatem dobry czas na zakup wymarzonego domu lub mieszkania. Jeżeli już podjęliśmy decyzję o zakupie, musimy wybrać czy kupimy nieruchomość bezpośrednio od osoby prywatnej czy zdamy się na pomoc biura nieruchomości. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy, ale też minusy.

Kupując bezpośrednio sami musimy zorganizować sobie oglądanie nieruchomości, które naprawdę nas interesują i przygotować wszelką dokumentację do transakcji. Minusem jest, to że czasem właściciele nie zamieszczają ofert ze zdjęciami i idziemy oglądać nieruchomość „w ciemno” a niestety okazuje się niekiedy, iż zmarnowaliśmy czas. Druga sprawa to wspomniana dokumentacja – trzeba ją dobrze sprawdzić, by nie kupić nieruchomości i nie znaleźć się na przysłowiowej minie.
Z kolei decydując się na pomoc biura nieruchomości oszczędzamy czas, bo to pośrednik wybiera nam oferty pasujące do naszych kryteriów i najpierw prezentuje nam zdjęcia, następnie my decydujemy, które nieruchomości oglądamy z nim w terenie. W tym przypadku z kolei możemy mieć rozterki co do zapłaty prowizji dla pośrednika, ale z drugiej strony to on zadba o sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości i przygotuje wszystko co niezbędne do transakcji. A czy za spokój i pewność nie warto czasem zapłacić? W końcu nieruchomości nie kupuje się co tydzień.
Oba warianty warto rozważyć, albo zwyczajnie połączyć i szukać nieruchomości na Ogólnopolskich Portalach Nieruchomości jak na przykład www.nieruchomosci.net.pl
Tam znajdziemy oferty zarówno biur jak i osób prywatnych z całej Polski starannie wyselekcjonowane wg regionów. Można zatem przejrzeć zdjęcia, porównać ceny i wybrać interesujące nas oferty zarówno te publikowane przez osoby prywatne jak i przez biura nieruchomości. Jeżeli poszukujemy nowości i okazji na rynku, warto zapisać się na takim serwisie do tzw. subskrypcji  - wystarczy wpisać kryteria szukanej przez nas nieruchomości, a najświeższe oferty spełniające nasze wymagania codziennie powędrują na naszą skrzynkę mailową.
Jak widać w dobie internetu warto ułatwić sobie życie i mieć wolny wybór.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku