Suchość pochwy to problem coraz większej ilości kobiet. W dużej mierze związany jest z zaburzeniem produkcji estrogenów - i tu na pierwszy plan wysuwają się Panie w okresie klimakterium (okołomenopauzalnym), ale nie tylko. Na suchość pochwy mogą narzekać także Panie po urodzeniu dziecka (szczególnie jeśli zdecydują się na karmienie piersią) oraz kobiety przewlekle przyjmujące leki np. przy alergii, leczeniu endometriozy, stosujące antykoncepcję hormonalną.

Suchość pochwy może równie dobrze być związana z przemęczeniem, silnym stresem oraz nawrotowymi stanami zapalnymi.
O ile powody suchości pochwy są różne, o tyle objawy są bardzo podobne. Najczęściej zgłaszanymi dolegliwościami jest ogólny dyskomfort intymny, pieczenie, swędzenie nie związane z trwającą infekcją intymną. Dyskomfort, a nawet ból podczas stosunku. Aby upewnić się co jest przyczyną suchości pochwy konieczna jest wizyta ginekologiczna. Profilaktycznie natomiast warto sięgać po produkty, których zadaniem jest  regeneracja i nawilżenie błony śluzowej pochwy, a dodatkowo wspieranie naturalnych mechanizmów zachodzących w pochwie (czyli odżywianie pałeczek kwasu mlekowego i zakwaszanie środowiska pochwy).

Do grona takich preparatów zalicza się HydroVag® firmy IBSS BIOMED S.A. - nowe, wygodne w zastosowaniu globulki dopochwowe, które:
•    nawilżają śluzówkę ścian pochwy;
•    wspomagają procesy regeneracyjne;
•    pomagają utrzymać fizjologiczne pH;
•    chronią pochwę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Po umieszczeniu w pochwie, globulka HydroVag® ulega stopieniu i wytwarza warstwę powlekającą błony śluzowe. W ten sposób stwarza środowisko sprzyjające przywracaniu prawidłowego stanu nabłonka pochwy. Zawarty w globulce:

•    hialuronian sodu - zabezpiecza i nawilża śluzówkę pochwy oraz wspomaga proces gojenia i odbudowy tkanek;
•    kwas mlekowy - pomaga utrzymać prawidłowy poziom pH pochwy, co zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji;
•    glikogen - pełni funkcję barierową oraz stanowi składnik odżywczy dla pałeczek kwasu mlekowego (które tworzą naturalną florę bakteryjną pochwy chroniącą przed infekcjami i pomagającą w utrzymaniu prawidłowego pH).

Regularne stosowanie globulek dopochwowych HydroVag® zapewnia prawidłowe funkcjonowanie nabłonka pochwy. Jest wygodne i komfortowe, gdyż  wielkość i kształt  globulek zostały opracowane w oparciu o budowę anatomiczną kobiety.

HydroVag® polecany jest zarówno do stosowania profilaktycznego jak i jako wsparcie w trakcie leczenia infekcji i stanów zapalnych. Warto po nie sięgać w celu:
•    łagodzenia uczucia suchości i dyskomfortu (napięcia, świądu, pieczenia) w okolicach intymnych;
•    łagodzenia bólu w przypadku bolesnych stosunków (dyspareunia);
•    ułatwienia regeneracji nabłonka pochwy, np.: w okresie około menopauzalnym, przy dystrofii (spowodowanej np. stosowaniem leków hormonalnych), po radio- i chemioterapii, po zabiegach ginekologicznych, po porodzie;
•    łagodzenia dyskomfortu związanego z obrzękiem, zaczerwienieniem, świądem okolic sromu oraz pojawieniem się nieprawidłowej wydzieliny;
•    wspomagająco, w celu utrzymania prawidłowej flory i pH pochwy, na przykład po kuracji antybiotykamiHydroVag® firmy IBSS BIOMED S.A.
jest wyrobem medycznym w postaci globulek dopochwowych ,dostępnym w aptekach bez recepty.

 Cena det (7 globulek dopochwowych) – ok. 20  zł dla pacjenta

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Zupa porowa kcal
Pieczony filet z łososia kalorie
Ginekologia Estetyczna

Wersja do druku