Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi… pakowanie! Wielu rodziców drży na sam dźwięk tego słowa, kojarząc je z wielogodzinnymi rozmyślaniami, upychaniem stosu „niezbędnych” rzeczy do walizki oraz ogromnym stresem. Tymczasem pakowanie wcale nie musi przypominać ciężkich robót – wystarczy dobry pomysł i jego konsekwentna realizacja!

Najważniejszy jest plan

Dobre zaplanowanie pakowania to połowa sukcesu! Kluczem do powodzenia okazuje się w tym przypadku zwykła kartka papieru i ołówek lub długopis… tak, po prostu lista! Siądźmy na spokojnie z partnerem, zastanówmy się, co będzie nam potrzebne, zapiszmy wszystkie te rzeczy na liście. Najlepiej, jeśli stworzymy „podgrupy”, np. „ubrania”, „zabawki”, „przedmioty biurowe” itp. Na koniec spójrzmy jeszcze raz krytycznym okiem na gotową listę – czy na pewno niezbędne są aż cztery polarowe bluzy? Czy nie obejdziemy się bez piątej pary butów?
Podczas samego pakowania, odznaczajmy przedmioty, które już znalazły się w walizce. Pozwoli nam to uniknąć stresu i nieustannego zastanawiania się, czy na pewno wszystko zostało zabrane. Listę weźmy ze sobą, przyda nam się podczas „powrotnego” pakowania.

Coś na dobre dni…

Wakacje to przede wszystkim czas dobrej zabawy! Dlatego, nie zapomnijmy, aby wśród zabranych rzeczy znalazły się przeróżne zabawki. Pomogą nam one spędzać przyjemnie czas na świeżym powietrzu. Przydadzą się także różnego rodzaju przyrządy sportowe oraz pojazdy (o ile na ich zabranie pozwala nam miejsce w bagażniku…). Jeśli jedziemy nad morze – zabierzmy grabki, ringo, dmuchaną piłkę. Wybierając się na leśny kemping – lornetkę, rower, rzutki.
Uwielbiamy prawdziwie letnią pogodę, kiedy świeci słońce, a na niebie nie ma ani jednej chmury. Musimy być na nią przygotowani, dlatego w bagażu powinny znaleźć się przewiewne, jasne ubrania, nakrycia głowy, okulary przeciwsłoneczne oraz kremy z filtrem.

… i coś na gorsze!
Niestety, nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Bywają dni, kiedy deszcz i wiatr psują nam nieco wakacyjne plany. Zabierzmy więc ze sobą kalosze, ciepłe ubrania, pelerynę przeciwdeszczową, a także… gry planszowe lub krzyżówki, które pozwolą przetrwać mniej pogodą aurę.
Aby zapewnić bezpieczeństwo w przypadku choroby lub wypadku, zadbajmy o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Nigdy nie zapominajmy o zabraniu ze sobą dobrze wyposażonej apteczki. Powinny znaleźć się w niej m.in. gazy wyjałowione, bandaże, plastry, woda utleniona, środki przeciwbólowe.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma okoń morski
Pasta z makreli wędzonej z jajkiem i ogórkiem kalorie
Plaster cebuli kcal
kalosze

Wersja do druku