Trenerzy wciąż powtarzają, że w bieganiu nie chodzi o to, by wyglądać, lecz sumiennie ćwiczyć. Czy jednak dobry wygląd zaprzecza porządnym ćwiczeniom? Nie, a co więcej, może stać się niezłą motywacją, gdyż podnosi naszą samoocenę. Dlatego wiele osób podczas ćwiczeń, oprócz tego, że chce czuć się komfortowo, zdaje sobie sprawę, że powinno również zadbać o swój treningowy wygląd.

Obuwie
Nie ulega wątpliwości, że najważniejszą częścią ubioru podczas biegania jest obuwie. Ważne jest, by było ono wygodne i nie męczyło stopy. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić, jaki mamy rodzaj stopy i do niej dobrać rodzaj obuwia. Buty do biegania muszą dobrze amortyzować, ponieważ często biegamy po twardym podłożu. Oprócz tych wszystkich elementów funkcjonalnych wybierzmy taki model, który najbardziej się nam podoba.  

Koszulka i spodenki
W koszulce oraz spodenkach do biegania ważne jest, by były odpowiednio skrojone i nie krępowały naszych ruchów. Pamiętajmy, że mamy czuć się w nich wygodnie. Niezwykle istotny jest materiał, z którego są wykonane. Powinien być oddychający, co za tym idzie, nie będzie męczył skóry oraz zapobiegał nadmiernemu poceniu się. Warto również wrócić uwagę na ubrania o płaskich szwach – zapobiegniemy w ten sposób obtarciom na skórze.

Bezpieczeństwo
Jeżeli biegamy po zapadnięciu zmroku należy pamiętać, by nasz strój posiadał elementy odblaskowe. Możemy również wyposażyć się w odblaskowy pasek na rękę. Natomiast podczas biegania w słońcu nie zapominajmy o okularach przeciwsłonecznych.  
Kupując strój do biegania warto udać się do sklepu, który oferuje produkty pochodzące od różnych producentów. Tym sposobem posiadamy zarówno szerszy wybór, jak również możliwość porównania różnych technologii.
GO Sport oferuje odzież takich producentów jak: Adidas, Asics, New Balance, Reebok, Nike.


Koszulka biegowa – damska NIKE MILER SS P2N13
Płaskie szwy oraz komfortowe dopasowanie to wyznaczniki wysokiej jakości koszulki biegowej. Zastosowano w niej technologię Dri-FIT (o specjalnej strukturze mikrowłókien), która usuwa wilgoć z przestrzeni między skórą
a materiałem. Materiał pochłania promieniowanie UV.
Cena: 89,99 zł

Spodenki do biegania – damskie NIKE TEMPO SH F2N12

Wygodne spodenki dla kobiet aktywnie uprawiających sport. Siateczkowe panele boczne dają lepszą wentylację a wewnętrzna kieszonka pozwala na bezpieczne przechowywanie drobnych przedmiotów.
Cena: 99,99 zł

Buty Biegowe – damskie NIKE DUAL FUS W2N13

Niepowtarzalny kobiecy design oraz System Dual Fusion, zapewniający uczucie miękkości i lekkości obuwia (dzięki wykorzystaniu Pianki Phylon). Buty przeznaczone dla osób, których stopa w kontakcie z podłożem kieruje się do wewnątrz, wykonując ruch nawracania (nadpronatorzy). Posiadają specjalne, twardsze wstawki stabilizujące, zlokalizowane w wewnętrznej części buta, by zlikwidować ten efekt ułożenia stopy.
Cena: 329,99 zł

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

sport to zdrowie

Wersja do druku