Lato, chcemy pokazać nieco więcej ciałka, a nawet jesteśmy do tego zmuszeni przez wysokie temperatury:) Wielu kobietkom lato kojarzy się zrzucaniem zbędnych kg, ale aby nasze ciało ładnie się prezentowało warto pamiętać również o peelingach. Jestem osobą która uwielbia kosmetyki robione własnoręcznie.

Po co marnować nasze pieniążki na drogie drogeryjne peelingi, gdy możemy zrobić je własnoręcznie i w dodatku nie tracąc na nie ani grosza:)

Ja dla oszczędności wykonuje peeling z takich produktów, które mam pod ręką. Każdy  z nas w szafie znajdzie:
•    cukier
•    kawę
•    oliwę z oliwek lub oliwkę dla dzieci
•    odrobinę balsamu

Właśnie z tych składników powstanie nasz peeling, który nada się zarówno do stosowania na twarz jak i na całe ciało.

Do miseczki wsypujemy 3 łyżki kawy oraz 4 łyżki cukru, dodajemy 2 łyżki oliwki oraz odrobinę balsamu, tak aby nasza konsystencja była nie za gęsta ale również nie zbyt lejąca :)

Peeling jest bardzo ważnym elementem w pielęgnacji naszego ciała. To on zdziera najlepiej nasz zbędny naskórek dodatkowo taki peeling nawilża skórę a już nie wspomnę o dodatkowym efekcie relaksacyjnym podczas wykonywania takiego peelingu.
Przed opalaniem warto wykonać peeling całego ciała, uwierzcie mi, opalenizna stanie się ładniejsza, a skóra  będzie wyglądać na zdrowszą i bardziej promienną.


Na rynku jest wiele produktów z wykorzystaniem kawy nie tylko do peelingu. Lecz po co wydawać nasze oszczędności, gdy wykonanie samemu peelingu daje o wiele więcej frajdy i satysfakcji :)

Peeling bardzo poprawia ukrwienie, a skóra po takim zabiegu jest super nawilżona i nie trzeba używać żadnych dodatkowych balsamów. Same plusy :)

więcej porad na www.blonde-makeup.blogspot.com
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku