Każda z nas zastanawia się jak pielęgnować swoje paznokcie i dłonie. Co zrobić kiedy dłonie są przesuszone, a paznokcie łamią się i pękają? Odpowiedź jest prosta – należy o nie dbać. Jednak nie wystarczy od czas do czasu posmarować dłoni pierwszym lepszym kremem, a paznokcie piłować raz na dwa tygodnie. Tutaj liczy się systematyczność.

Aby jednak efekty były zauważalne i trwałe, należy używać produktów niekoniecznie tych, z najwyższych półek i z najnowszymi formułami, a tych które po prostu działają.
Niezawodne trio w pielęgnacji dłoni i paznokci to odżywka, krem i olejek rycynowy.
1. Odżywka do paznokci. Najlepiej utwardzająca i z witaminami. Jest wiele odżywek, które działają jak bezbarwny lakier do paznokci. Zatem oprócz pielęgnacji mamy również piękny połysk na paznokciach. Są też te które można stosować jak krem. Wystarczy pomalować nimi paznokcie i po chwili wetrzeć w nie płyn.
2. Krem do rąk. Powinnyśmy zwrócić uwagę na te nawilżające i regenerujące. Każda pora roku inaczej działa na naszą skórę dłoni. Zbliża się lato, należałoby pomyśleć nad ochroną przed słońcem oraz pielęgnacją dłoni po kąpieli słonecznej lub tej w słonej morskiej wodzie. Witamina E oraz olejek jojoba to te składniki, których powinnyśmy szukać w naszym kremie idealnym.
3. Olejek rycynowy. Nie ma lepszego cuda niż olejek rycynowy. Zadarte, przesuszone i nieestetycznie wyglądające skórki należy smarować pędzelkiem z odrobiną specyfiku. Nie musimy się bać, że nałożymy go zbyt wiele, ponieważ można go wsmarować w całe dłonie. Dłonie po takim zabiegu wyglądają o niebo lepiej.
Firm kosmetycznych proponujących odżywki czy kremy jest wiele. Każda z nas powinna poszukać swojego  ulubieńca, który sprawdzi się w codziennej pielęgnacji. Pamiętajmy jednak, aby pielęgnować nasze dłonie regularnie i dokładnie. Dłonie są przecież wizytówka człowieka.

Gosia M. (https://pomalujmnie.blogspot.com/)

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku