Witaminowa bomba, nektar życia, dar natury to tylko niektóre z licznych atutów, jakie można wyliczać w przypadku owoców. Dobrze wiedzieć, ile korzyści ukrytych jest w każdym z nich. Warto też spojrzeć na nie z dwu perspektyw.

Ciekawie wypada tu zestawienie ich wpływu na nasz organizm - gdy kosztujemy ich jako potrawę lub napój, czy też wtedy, kiedy stosujemy je bezpośrednio na ciało. Oto kilka z nich - jak się okaże - w bardzo ważnej roli głównej.

Mango
Indyjski owoc to bogactwo magnezu, który ma zbawienny wpływ na nasz mózg, a konkretnie na koncentrację i pamięć. Mango jako źródło żelaza, doskonale polepsza jakość krwi. Miedź w nim występująca, uczestniczy w procesie tworzenia czerwonych krwinek. Zatem owoc ten jest niezwykle przydatny, jeśli chodzi o układ krążenia. A jak mango oddziałuje na skórę? Przede wszystkim przywraca jej elastyczność, wygładza, nawilża oraz łagodzi podrażnienia. Nie dziwi, więc fakt, że to owoc przywracający młodość, spowalniający starzenie się skóry (kremy z ich ekstraktem doskonale wnikają we włókna kolagenowe, a tym samym przyspieszają ich regenerację).

Winogrono
Już od starożytności służyły za doskonałą delicję, również z racji swych licznych walorów zdrowotnych. Dzięki dużej ilości potasu wspierają pracę serca i całego układu krwionośnego, ponieważ ten owoc podwyższa dobry cholesterol HDL, a zmniejsza utlenianie cholesterolu LDL. Winogrona alkalizują organizm (odkwaszają), zwiększają odporność, a przy pomocy magnezu i chloru chronią system nerwowy. Podobnie jak mango, winogrono hamuje procesy starzenia się skóry. Regenerują naskórek i wygładzają go. Przydają skórze blasku i promiennego wyglądu, redukując przebarwienia skórne, gdyż składniki mineralne winogron biorą udział w procesach metabolicznych komórek. Są świetnym orężem w walce z wolnymi rodnikami jako skuteczny przeciwutleniacz.

Truskawki
Czyli krzyżówka poziomki chilijskiej  i  wirginijskiej. Czerwono-zielony owoc zawiera wapń i fosfor, które dbają o stan kości. Truskawka ma też właściwości antynowotworowe. Dzięki znacznej ilości wody, przyczyniają się do oczyszczenia organizmu. Zawarta w nich bromelina – wchłania ona białko, co przyczynia się do zmniejszania cellulitu. A przy tym działają bakteriobójczo. Hamują sebum i przyspieszają gojenie ran, przez co są niezwykle pomocne przy redukcji trądziku. Działając ściągająco, zmniejszają pory skórne. Mają też odżywczy wpływ na włosy dodatkowo je wzmacniając.

Apetycznie i zdrowo

Jak widać bogactwo składników zawartych w owocach może być wyzyskane na wiele sposobów, z wielce przemożnym wpływem na nasze zdrowie (długofalowo - poprzez odpowiednio dobraną dietę lub docelowo - stosując przeróżne maseczki czy właściwe kremy). Jednakże w tym drugim przypadku - do ich zdrowotnych korzyści mamy dostęp przez cały rok. Umożliwia to, między innymi specjalna linia kremów południowokoreańskiej marki baviphat. Preparaty w niezwykłych opakowaniach zawierają wyciągi z popularnych owoców - całość dostępna w sklepie Bellezza-shop.com.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Najlepsze nożyczki fryzjerskie
Winogrona tabela kalorii
Winogrona bezpestkowe kcal
wino

Wersja do druku