Każdy fryzjer ma własne upodobania i najchętniej korzysta ze sprzętu, który zdążył już dobrze poznać, który gwarantuje mu wysoki komfort pracy, jest trwały i funkcjonalny. Doskonałym przykładem takiego sprzętu są nożyczki fryzjerskie, które spotyka się w dużej różnorodności modeli, w kilku podstawowych rozmiarach. To sprzęt produkowany przez wiele firm, ale na rynku polskim największe zaufanie odbiorców zyskało zaledwie kilka marek. Które z nich są najlepsze?

 

Najpopularniejsze marki nożyczek dla fryzjerów

Różnorodność dostępnego w sprzedaży sprzętu zapewnia możliwość wypróbowania nożyczek fryzjerskich pochodzących od wielu producentów (spory wybór można znaleźć na https://fryzart.pl/pol_m_Narzedzia-i-akcesoria_Nozyczki-267.html). Na naszym rynku największą popularnością cieszy się sprzęt takich marek jak Tondeo, Witte, Olivia Garden, Fox, Premax, a także Jaguar czy Termix. Oczywiście każdy producent ma zwykle kilka linii produktów różniących się od siebie nie tylko wyglądem, ale i jakością wykonania. W związku z tym jednoznaczne wskazanie, które nożyczki fryzjerskie są najlepsze, jest zawsze niezwykle trudne. Oczywiście produkty z wyższych półek cenowych będą charakteryzowały się zwykle większą trwałością, ale czy zawsze warto inwestować w tego typu sprzęt? Niekoniecznie. Ostatecznie wszystko zależy od profilu działalności i potrzeb konkretnego salonu.

Co powinno charakteryzować dobre nożyczki?

Najważniejszymi aspektami przy wyborze nożyczek fryzjerskich jest oczywiście jakość wykonania ich ostrzy – im gładsza powierzchnia tnąca, tym lepsza jakość cięcia. Liczy się także różnorodność dostępnych rozmiarów, waga oraz sposób wyprofilowania. Oczywiście każdy fryzjer ma własne upodobania i to, co dla jednej osoby jest najlepszą możliwą opcją, dla innej może być jedynie wyborem akceptowalnym, ale niekoniecznie optymalnym. Zamawiając nowe nożyczki fryzjerskie, warto zwrócić uwagę również na rodzaj zastosowanej w nich śruby. Najlepsze modele wyposażone są w systemy umożliwiające indywidualne dopasowanie, co zwiększa komfort oraz zakres opcji cięcia. Takie modele są zwykle najdroższe, ale niemal zawsze znajdują się w ofercie każdej liczącej się na rynku marki.

Jednoznaczne wskazanie producenta oferującego sprzęt najlepszej jakości nie jest łatwe. Ostatecznie decyzja o zakupie konkretnej marki nożyczek fryzjerskich, jakie będą stosowane w danym salonie, jest zawsze sprawą indywidualną. Warto jednak podkreślić, że sprzęt najtańszy, jest zwykle również najmniej trwały. Podejmując ostateczną decyzję zakupową, warto zatem zamawiać akcesoria od znanych producentów. Te są wykonane w sposób profesjonalny, a przez to wygodne w stosowaniu i trwałe.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku