Jest delikatna, łatwo ulega podrażnieniom i alergiom. Pielęgnacja skóry wrażliwej jest nie lada wyzwaniem. Ważny jest wówczas dobór odpowiednich kosmetyków, które zredukują zaczerwienienia i zapewnią optymalne jej nawilżenie. Jak zatem dbać o tak wymagający typ skóry?

Każda osoba, która posiada wrażliwą skórę wie, że wystarczy niewiele aby ta natychmiast zaczęła swędzieć, piec i łuszczyć się. Największym wrogiem tego typu cery są perfumowane kosmetyki zawierające wiele sztucznych substancji chemicznych. Inne czynniki zewnętrze, takie jak intensywne promienie słoneczne czy zanieczyszczenia powietrza, powodują zaczerwienienia oraz pękające naczynka. Niekorzystnie na skórę wpływają również niektóre napoje oraz posiłki, np. mocna kawa, herbata oraz ostro przyprawione potrawy.

Cera wrażliwa wymaga wyjątkowo subtelnej i przemyślanej pielęgnacji. Chlorowana woda dodatkowo ją podrażnia, dlatego twarz należy codziennie odświeżać wodą termalną lub specjalnym do tego celu preparatem. Niezbędny jest również krem nawilżający i odżywiający ze składnikami pochodzenia naturalnego. A jak ją oczyszczać? Tradycyjne kosmetyki peelingujące zawierają kwas salicylowy, który dodatkowo wysusza wierzchnią warstwę naskórka powodując podrażnienia i zaczerwienienia. W tym przypadku wart udać się do salonu kosmetycznego, aby zasięgnąć porady eksperta i dowiedzieć się, który zabieg będzie odpowiedni dla skóry wrażliwej.

Wyjątkowo delikatnym zabiegiem jest AP Oxyluxe oferowany przez Klinikę Odnowy Kolagenowej Anna Pikura. Jest on szczególnie zalecany dla cery bardzo wrażliwej jak i naczyniowej. Zabieg ten jest połączeniem oksybrazji, czyli peelingu wodno-tlenowego z zastosowaniem kolagenu aktywnego biologicznie. Obumarły naskórek jest usuwany za pomocą strumienia mikrokropelek soli fizjologicznej, aplikowanych przez strumień sprężonego powietrza. AP Oxyluxe jest zabiegiem bardzo komfortowym, przyjemnym i kojącym, a jednocześnie pozwala osiągnąć konkretne rezultaty, analogiczne jak przy bardziej inwazyjnych zabiegach, lecz bez przykrych efektów ubocznych – mówi Anna Pikura. Efekt taki jest zasługą połączenia w jedno kilku czysto naturalnych elementów – hydroterapii, balneoterapii i regenerującej siły naszego kolagenu AP BIOAKTIV.

Delikatna i wrażliwa skóra twarzy wymaga łagodnej i skutecznej pielęgnacji. Dlatego zamiast działać na własną rękę i testować różne kosmetyki oddajmy się w ręce specjalistów, dzięki którym nasza skóra będzie promienna i zdrowa.

Więcej na www.annapikura.com


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma kawa z cukrem
Ile kalorii ma herbata z cukrem

Wersja do druku