Jedną z dziedzin gospodarki, która nawet w czasach spowolnienia gospodarczego potrafi oprzeć się wielkim spadkom sprzedaży, jest branża artykułów gospodarstwa domowego. Choć sprzęt ten wytrzymuje zazwyczaj kilka lat bez większych napraw, to jednak co kilka lat pralka czy lodówka wymagają wymiany. To też sprawia, że i obecnie ich sprzedaż nie spada. Jak zatem szukać sprzętu AGD tak, by nie przepłacić?

fot: agdsprzet.com.pl


Sklepy stacjonarne
W małych miejscowościach szczególnie popularnym rozwiązaniem jest zakup w sklepach stacjonarnych, dzięki czemu możemy automatycznie wybrać produkt i mieć bezpośredni kontakt ze sprzedawcą. Choć jest to najdroższe rozwiązanie, to  zdarzają się też sklepy stacjonarne, które potrafią zaoferować klientom niezwykle atrakcyjne ceny. Warto więc szukać takich miejsc, oszczędzić możemy sporo pieniędzy.

Sklepy internetowe
Największe oszczędności dają nam jednak zakupy przez internet. Wybierając pralkę czy lodówkę możemy w ten sposób oszczędzić od kilku do kilkudziesięciu procent ceny, a dostawa przyjedzie pod wskazany przez nas adres – nie będziemy musieli samodzielnie męczyć się z odbiorem sprzętu.

Ranking AGD
Specjalistyczna prasa czy też portale o tej tematyce co jakiś czas prezentują swoim czytelnikom ranking AGD, który zazwyczaj tworzony jest na podstawie z góry określonych kryteriów. Możemy więc na przykład poznać ranking pralek które są bardzo wąskie, lub też ranking lodówek w cenie poniżej 1000 złotych. W ten sposób zajmujemy się jedynie interpretacją wyników, nie musimy samodzielnie marnować mnóstwa czasu na szukanie najlepszego dostępnego na rynku rozwiązania.

Promocje i jednoczesne duże zakupy
Czasami zdarza się, że wielkie sieci handlowe, sklepy internetowe czy też sami producenci sprzętu AGD oferują bardzo atrakcyjne oferty promocyjne, dzięki którym możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent ceny zakupu. Idealnym rozwiązaniem wydaje się jednak decyzja o bardzo dużych zakupach, które dokonywane są u jednego sprzedawcy. W ten też sposób sprzedawca może zaoferować nam atrakcyjne rabaty tylko po to, by wygenerować kilka czy kilkanaście tysięcy złotych rabatu na jednej transakcji. My z kolei możemy dzięki temu dokonać zakupów w jednym miejscu i czekać tylko na jedną dostawę. W bonusie otrzymujemy o wiele niższą cenę.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku