Kiedy nasze dziecko znajduje się w innym pomieszczeniu, poza zasięgiem naszego wzroku, nadal możemy nad nim bacznie czuwać. W opiece pomóc mogą nam elektroniczne nianie, które obecnie wśród wielu funkcji posiadają także opcję wideo. Na spacerze natomiast bardzo przydatny może okazać się elektroniczny strażnik dziecka.

Niezwykle pomocna niania elektroniczna
Aby swoją najmłodszą pociechę mieć zawsze na oku, nawet kiedy smacznie śpi, każdy rodzic powinien zaopatrzyć się w elektroniczną nianię. Jest to urządzenie, które w rewelacyjny sposób ułatwi nam opiekę nad maluchem o każdej porze dnia. Obecnie na rynku znajduje się szeroki wybór tego typu urządzeń. Nawet kiedy dziecko znajduje się za zamkniętymi drzwiami możemy nie tylko je słyszeć, ale i widzieć. Aby mieć taką możliwość musimy wybrać nianie z funkcją wideo. Taki zestaw skład się z kamery z mikrofonem, którą stawiamy przy łóżeczku dziecka oraz odbiornika, czyli tzw. stacji rodzica. Opisywane urządzenia na baterie pozwalają słyszeć i widzieć malca, ale często posiadają także wbudowaną funkcję monitora oddechu, termometru, kontrolującego temperaturę w pokoju dziecka, czy higrometru, mierzącego poziom wilgotności powietrza. Kupując elektroniczną nianię zasilaną bateryjnie, która charakteryzuje się szczególnie dużym poborem mocy, polecane są baterie z technologią Energizer PowerBoost, które dostarczają aż do 70% więcej energii od standardowych baterii alkalicznych. W ten sposób twoja elektroniczna pomoc nigdy cię nie zawiedzie.

Strażnik dziecka
Wykonując codzienne domowe obowiązki bardzo często musimy zabierać ze sobą swoje małe pociechy. W czasie wizyty np. w supermarkecie, czy centrum handlowym wystarczy dosłownie chwila, aby dziecko nagle zniknęło nam z oczu. Aby zapobiec takim wydarzeniom, powstało specjalne urządzenie -  czyli strażnik dziecka.  Alarmuje on sygnałem dźwiękowym rodzica o tym, iż dziecko wyszło poza monitorowany obszar. Taki zestaw składa się z nadajnika, który w formie kolorowego zegarka możemy zapiąć dziecku na rączce oraz odbiornika dla rodzica. Strażnik dziecka może okazać się także bardzo przydatny w czasie nadchodzących wakacji, np. na zatłoczonej plaży.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku