Wygodne meble, dobrany kolor ścian, wyszukane dodatki, prywatne drobiazgi – wszystko doskonale się ze sobą komponuje tworząc wnętrze, w którym lubisz spędzać czas, w którym się po prostu dobrze czujesz. Wydawałoby się – wnętrze idealne.
Ale jednak jakby czegoś w nim brakowało... Promienie wiosennego słońca oświetlające Twoją twarz dają odpowiedź. To okno, które domaga się pomysłowej aranżacji.

Jak podkreślić wyjątkowy kształt okna?

Okno w nietypowym kształcie stanowi ozdobę wnętrza samą w sobie. Jednak gdy w upalne dni oślepiają Cię promienie słoneczne, a w zimowe wieczory pragniesz odrobiny prywatności – pojawia się pytanie: w jaki sposób zasłonić okno, aby zachować  jego wyjątkowość?
Odpowiedź jest prosta. Nieważne, czy masz okno trójkątne, okrągłe, trapezowe czy w jakimkolwiek innym, nawet najbardziej nietypowym kształcie i rozmiarze – w każdym z nich możesz zamontować roletę plisowaną. Do wyboru masz szeroką gamę kolorystyczną tkanin przezroczystych, półtransparentnych, a także całkowicie zaciemniających. Co ważne – dzięki ruchomej górnej i dolnej belce roletę plisowaną możesz ustawić na dowolnej wysokości okna.
Jeżeli szukasz rozwiązania, które dodatkowo pomoże Ci oszczędzać energię – idealnym rozwiązaniem będzie komorowa plisa Duette, w której wewnętrzne komory w kształcie plastra miodu tworzą bufor blokujący przenikanie ciepła latem, jego nadmierny odpływ zimą oraz znacznie hamują przenikanie dźwięku.

Jak w aranżacji okna połączyć klasykę z nowoczesnością?

Dekoracyjny dylemat towarzyszący miłośnikom klasycznej elegancji, którzy nie chcą rezygnować z funkcjonalności rolet materiałowych, również został rozwiązany! Roleta Gala firmy Gardinia  
z florystycznym ornamentem oraz roleta z tkaniny  haftowanej w kwiaty – to prawdziwa arystokracja wśród zabezpieczeń przeciwsłonecznych. Tkaniny te podświetlone promieniami słonecznymi tworzą w oknie niezwykle dekoracyjny, świetlisty obraz. Zachowują przy tym wszystkie funkcjonalne zalety rolety materiałowej.

Co wybierają Polacy?

Analiza obecnych trendów dotyczących aranżacji i dekoracji okna wyraźnie pokazuje – w polskich oknach królują rolety Mini! Ich cechy charakterystyczne to prosty i bezinwazyjny montaż na skrzydle okiennym. 12 kolekcji, 117 wzorów i kolorów, tkaniny odporne na wilgoć i blokujące przepływ ciepła, o różnym stopniu zaciemnienia – w ofercie Gardinii każdy znajdzie coś dla siebie! A słońce, ciekawe twórczych rozwiązań, chętnie zajrzy do pomieszczenia przez pięknie zaaranżowane okno.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku