Wiosna to czas, kiedy zrzucamy grube swetry, kurtki i szaliki, stajemy przed lustrem i... odkrywamy, że zimą dorobiliśmy się niechcianych wałeczków. Przybieranie na wadze zimą jest uzasadnione – Boże Narodzenie, które obfituje w zajadanie się smakołykami, długie wieczory na kanapie przed telewizorem, podczas których podjadamy i przede wszystkim brak ruchu. Gdy robi się ciepło, lepiej szybko zadbać o sylwetkę, kondycję i tym samym dobry humor. Zmiany najlepiej zacząć już w kuchni!

Moda na szklankę pełną zdrowia
Na całym świecie coraz modniejsze stają się zielone smoothies. Co to takiego? Nic innego jak koktajle owocowo-warzywne, które dostarczają dużej dawki energii i jednocześnie nie tuczą! W Stanach Zjednoczonych panuje prawdziwe szaleństwo na punkcie zielonych napojów, które można przyrządzić samemu w domu. To świetny pomysł na wzbogacenie wiosennej diety, która powinna obfitować w wielowitaminowe produkty. Wiosną łatwiej o świeże warzywa, które aż proszą się o to by je schrupać lub...zmiksować. Jeżeli brakuje nam jakiegoś warzywa w świeżej postaci – możemy skorzystać również z mrożonek. Wbrew nazwie zielone smoothies wcale nie musi być zielone. Wszystko zależy od tego co wrzucimy do blendera – gdy shake będzie na bazie szpinaku, banana, bazylii lub pietruszki, pomarańczy i gruszki, faktycznie będzie miał kolor zielonkawy. Taki koktajl nie tylko może być pyszny (możemy go bowiem doprawić wedle własnego upodobania), ale i wyjątkowo pożywny. Warto przyrządzić go rano – wówczas dostarczymy sobie solidnej dawki energii i witamin. Umyte warzywa i owoce wystarczy zmiksować lub zmieszać blenderem. Aby napój miał gładką konsystencję, można dodać wody.

Warzywa mają moc!
Gwiazdy przyznają, że sięgają po zielone smoothies niemal codziennie. Tak naprawdę, każdy może wybrać taką dietę. Czym różnią się takie koktajle od znanych nam owocowych? Przede wszystkim w składzie znajdują się oprócz owoców warzywa, co powoduje, iż szklanka takiego napoju jest super zdrowa! Zawiera on mnóstwo dobroczynnych mikroelementów, dlatego wzmacnia organizm i pomaga usunąć z organizmu toksyny. Pijąc, zielone koktajle możemy chudnąc szybciej i jednocześnie nie skazywać siebie na niezdrową głodówkę. Zaletą jest to, iż smoothies są naprawdę łatwe w przyrządzeniu – wystarczy blender i gotowe!

Zmiksuj i pij na zdrowie!
Aby schudnąć wiosną musimy wyjść z domu. Bieganie, rower, basen, spacery – możliwości mamy wiele. Aby pomóc sobie w pozbyciu się zimowych kilogramów, warto również zmienić dietę i wzbogacić ją o warzywa. Zielone smoothies można z łatwością przyrządzić dzięki blenderowi Aven Group, który szybko zmiksuje składniki na koktajl, który będzie prawdziwą bombą witaminową!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku