Gdy dowiadujemy się o ciąży jesteśmy pełne szczęścia i ekscytacji. Chwilę później pojawiają się wątpliwości: Jak sobie poradzę w nowej roli? Co z moją pracą? Jak mogę połączyć obie te sprawy? Każda z nas chciałaby prowadzić szczęśliwe życie rodzinne jednocześnie realizując się zawodowo. Jednak pogodzenie tych dwóch zagadnień to nie lada wyzwanie.
Z myślą o pomocy rodzicom w codziennych zmaganiach powstał projekt „Rodzina i Kariera”. Celem przedsięwzięcia jest wzrost świadomości oraz zmiana postaw poprzez upowszechnianie idei wyrównywania szans kobiet i mężczyzn w zakresie łączenia rodzicielstwa z życiem zawodowym. Ważnym problem jest też zwrócenie uwagi na udział obojga rodziców w procesie wychowywania dzieci.
Portal stworzony na potrzeby projektu https://rodzina-i-kariera.infor.pl/ to źródło informacji  i porad dla rodziców.  Odnajdziemy tam tematy związane z m.in. problematyką prawną, poszukiwaniami pracy czy zdrowiem dziecka.

 Od 10 kwietnia ruszyła ogólnopolska kampania Pracuję i wychowuję. W 16 województwach umieszczono łącznie 192 billboardy promujące projekt. W Internecie kampania realizowana jest m.in. na portalach Onet.pl, Interia, WP czy 4clover. Kampania Pracuję i wychowuję to także eventy, które po kolei odbędą się we wszystkich województwach. Najbliższe już w ten piątek i sobotę na Podkarpaciu.

Projekt „Rodzina i Kariera” jest również obecny na portalu Facebook, pod adresem https://www.facebook.com/RodzinaiKariera. Znajdziemy tam m.in. bieżące informacje dotyczące projektu i harmonogramy eventów.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku