Wiosna to bez wątpienia wyjątkowa pora roku. Coraz mocniej grzejące słońce zachęca do spacerów, a radosna atmosfera sprawia, że niemal automatycznie zaczynamy szukać w swej garderobie lekkich, kolorowych ubrań. Jest też wiosna porą, dla której typowe są spore wahania temperatur. Chłodne ranki i popołudnia, przeplatają się z okresami, gdy robi się naprawdę ciepło.
Wiele z nas ubiera się zbyt ciepło lub zbyt lekko, co z kolei prowadzi do wiosennych przeziębień. Jak zatem ubierać się w pierwszych dniach wiosny? Co zrobić, by uchronić się przed kaprysami aury, a zarazem wyglądać modnie i atrakcyjnie?

Na cebulkę...
Wiosna to czas, gdy ubiór „na cebulkę” jest wyjątkowo zalecany. Pozwala to z jednej strony przygotować się na wszelkie kaprysy pogody, uniknąć wychłodzenia lub przegrzania oraz zabezpieczyć się przed ewentualnym deszczem. Z drugiej strony ubiór na cebulkę daje nieograniczone możliwości zabawy związanej z łączeniem różnych fasonów i kolorów.  Wielowarstwowe, kolorowe zestawy pozwalają wyrwać się z zimowej monotonii, a styliści zalecają stawianie na odważne, żywe kolory. Pomarańcz, czerwień oraz zieleń – oto barwy, którymi każda miłośniczka mody powinna przywitać nadchodzącą wiosnę. Bluzki i sweterki połączone w kolorowe duety, do których bezcennym dodatkiem stają się kwieciste apaszki, pozwalają na wyróżnienie się w tłumie i zachwycenie swym strojem.  Jeśli tylko posiadasz odrobinę wyobraźni i nie boisz się eksperymentować z modą, zobacz, co ukrywa się w twej garderobie i skomponuj własną, wiosenną kreację.  

Uniwersalne kurtki – idealny ciuch na wiosnę
Przejściowe kurtki są jednym z najbardziej przydatnych wczesną wiosną elementów garderoby, a zarazem idealnym dopełnieniem kreacji „na cebulkę”. Lekkie, utrzymane w jasnych i przyjemnych dla oka barwach, posiadają zazwyczaj cienką warstewkę z polaru, która chroni przed chłodem. Dzięki kapturom (zazwyczaj odpinanym), stroje takie sprawują się dobrze zarówno w słoneczne, jak i te pochmurne dni.  Modne w tym sezonie są beże oraz odcienie zieleni, warto zainteresować się również oliwką oraz brązem. Liczne kieszonki oraz zapięcia, w których zamek błyskawiczny wspierany jest przez rzepy to dodatkowe elementy, dzięki którym kolekcja przejściowych kurtek prezentuje się ciekawie i atrakcyjnie.
Jeśli szukasz wiosennych kurtek: lekkich, eleganckich i dobrze chroniących przed chłodnym jeszcze wiatrem, możesz wybierać do woli. Zobacz najmodniejsze kurtki tego sezonu i przekonaj się sama, jak szeroki może być ich asortyment. Wiele ciekawych, markowych kurtek w sam raz na wiosenne dni znajdziesz m.in. na stronie zalando.pl.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku