Niedawno na świat przyszło Wasze pierwsze dziecko. Podrosło już nieco, minął okres ochronny noworodka, i chcielibyście zacząć odwiedzać z niemowlakiem Waszych znajomych. Zanim wybierzecie się w odwiedziny, warto pomyśleć co może przydać się podczas takiej wizyty.

Najlepiej przygotować sobie dodatkową torbę tylko na akcesoria niemowlęce, tak by w jednym miejscu zgromadzić wszystkie potrzebne rzeczy. Do torby powinny trafić przede wszystkim pieluszki na zmianę. Ilość zależy od czasu, jaki zamierzamy spędzić w odwiedzinach, oraz od tego czy mamy jakieś plany po wizycie, na przykład zakupy w sklepie, czy kolejna wizyta u Babci. Zabierzmy ze sobą także woreczki na zużyte pieluszki. Brudne pieluchy wcale nie muszą być mile widziane w cudzym śmietniku domowym. By uniknąć nieprzyjemnej sytuacji lepiej zapakować zużytą pieluszkę w woreczek i wyrzucić u siebie w domu. Przydadzą się także mokre chusteczki higieniczne oraz krem pielęgnacyjny do pupy.
Nie zapomnijmy o miejscu, w którym będziemy przewijać dziecko. Możemy zabrać ze sobą przenośny przewijak, który można zwinąć do niewielkich rozmiarów. Przewijak jest uszyty z ceratki oraz frotki, i wypełniony miękką i cienką gąbką. Jest on wygodny i dla dziecka, i dla rodzica. Chroni przed zabrudzeniem powierzchnię, na której został położony, co oznacza, że nie zniszczymy przypadkowo znajomym łóżka czy kanapy.

Zabieramy ze sobą butelkę z mlekiem, jeśli nie karmimy piersią. Warto mieć też butelkę z soczkiem lub herbatką jeśli niemowlę może już korzystać z takich dobrodziejstw natury. Po karmieniu do odbicia niemowlęcia przyda się odbijak, czyli śliniak na ramię dla rodzica. Zastępuje on popularną pieluszkę tetrową i z powodzeniem chroni ubranie rodzica przed zmoczeniem, bo małe dzieci po posiłku bardzo często ulewają pokarm.

Do torby warto spakować ulubione zabawki maluszka, coś czym będzie go można zająć, gdy niemowlak zacznie płakać czy marudzić. Pluszaki, książeczki z obrazkami, grzechotki i gryzaki to nasi sprzymierzeńcy w walce z nadchodzącym atakiem płaczu.
Jeśli dziecko intensywnie ślini się bo ząbkuje zabierzmy ze sobą śliniak. Ubranko nie zabrudzi się i kolejne pranie nie będzie koniecznie.
Torba niemowlęca powinna zawierać również ubranka na zmianę na wszelki wypadek. Zdarza się bowiem, że pieluszka przesunie się, źle ją założymy, lub dziecko zwymiotuje, i trzeba zmienić odzież całkowicie lub częściowo, na przykład zmienić tylko półśpioszki.
Z tak spakowaną torbą nie pozostanie nam nic innego, niż dobrze się bawić w towarzystwie znajomych i naszego niemowlaka.

Niemowlaka spakował sklep internetowy z ubrankami dla dzieci i niemowląt SzipSzop.pl

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Kosz na zużyte pieluchy

Wersja do druku