Paryż i Berlin – dwie z największych i najciekawszych pod względem turystycznym stolice europejskie wciąż przyciągają rzesze turystów, którzy traktują je jako kolebki niezwykłych zabytków i życia kulturalnego. Każda z tych stolic może poszczycić się wieloma atrakcjami i ciekawostkami charakterystycznymi dla danego regionu i kraju.


Paryż – klasyczna architektura wymieszana z szalonym życiem artystów
Stolica Francji kojarzona jest z luksusem i ekstrawagancją. Na każdym kroku uwagę turystów przyciągają architektoniczne dzieła sztuki: katedra Notre – Dame, wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Panteon, Sorbona, Pałac Elizejski, Grand Palais i wiele innych. Każda z tych budowli stanowi prawdziwą gratkę dla turystów interesujących się sztuką i architekturą, ale także  dla osób ciekawych świata i odkrywających jego piękno. Paryż to także interesujące życie rozrywkowe i kulturalne, od wieków kojarzony ze sztuką przez wielkie „S”, przyciąga młodych artystów poszukujących inspiracji i weny oraz sposobu na wyrażenie siebie.

Kultura i sztuka wyzierają z każdego miejsca Paryża

Życie artystyczne i kulturowe stanowi swego rodzaju wizytówkę stolicy nad Sekwaną, dlatego wśród zabytków sztuki budowlanej turyści mają dostęp do różnorodnych muzeów, kawiarni czy kabaretów. Najpopularniejsze z nich to Cafe de Flore, Cafe de Procope, Opera Garnier, Moulin Rouge, Luwr. Miejsca te stanowią kolebkę rozrywek i obcowania ze sztuką i kulturą. Odwiedzając Paryż nie można pominąć tych jakże charakterystycznych miejsc, przepojone niezwykłą atmosferą i klimatem pozostawiają w pamięci wiele niezapomnianych wrażeń.

Skarbnica zabytków, muzeów i instytucji kulturalnych
Berlin, stolica naszych sąsiadów na wskroś przepojona historią i kulturą stanowi niezwykłą atrakcję turystyczną. Zaliczana do najważniejszych i najciekawszych stolic Europy oferuje turystom miejsca ważne pod każdym względem, zarówno estetycznym jak i znaczeniowym. Brama Branderburska, Reichstag, Mur Berliński, Zamek Bellevue, Deutsche Oper i wiele innych architektonicznych i kulturalnych zabytków stanowią wyjątkową wizytówkę stolicy Niemiec. Obcując z historią miasta, na którą wpłynęło tak wiele czynników, turyści mogą zaobserwować wpływ tych uwarunkowań na życie ludzi mieszkających w Berlinie ale także tylko go odwiedzających.

Tropikalna wyspa dodatkową atrakcją niemieckiej stolicy

Dodatkową, aczkolwiek o trochę innym zabarwieniu i treści, atrakcją Berlina jest tropikalna wyspa, położona w bliskiej okolicy miasta. Wyposażona w wiele interesujących i wyjątkowych atrakcji przyciąga rzesze poszukiwaczy przygody i wypoczynku. Twórcy wyspy dołożyli wszelkich starań, by zapewnić turystom rzeczywiste poczucie przebywania w innym świecie. Przyjemna temperatura wody, obecność tropikalnej roślinności i zwierząt nadają wyspie wyjątkowości. Całość dopełniają bary, restauracje, spa i wiele innych atrakcji dla całych rodzin.. Z pewnością wypoczynek w takim miejscu zapadnie w pamięci każdego turysty.

W ofercie biura Aven Travel znajduje się niezwykła wycieczka, podczas której chętni mogą odwiedzić Paryż, Berlin oraz Tropikalną wyspę. Więcej na Aven Travel

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ryż z jabłkami przepis babci
bon turystyczny

Wersja do druku