22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Regularne picie wody ma pozytywny wpływ na wiele dolegliwości. Bez wody nie ma życia i odchudzania. Woda jest jedną z najpospolitszych substancji we Wszechświecie. Daje nam życie, uczestniczy we wszystkich procesach w naszym organizmie, umożliwia działanie enzymów trawiennych i wchłanianie składników pokarmowych w jelitach, jest niezbędnym uzupełnieniem pokarmu wszystkich znanych organizmów.

Regularne picie wody ma pozytywny wpływ na wiele dolegliwości, np. zaparcia rozstroje żołądkowe, wzdęcia bóle brzucha spowodowane często złą dietą (nieregularnymi posiłkami jedzonymi w pośpiechu i stresie, zbyt obfitymi i zanadto przyprawionymi).

Organizm ludzki wydala 2, 5 litra wody dziennie wraz z potem, moczem, przez skórę, układ pokarmowy i płuca. By uzupełnić straty, należy przyjmować odpowiednią ilość wody, którą można ustalić na podstawie zależności: 1, 5 litra + 0, 05 litra na każdy kg masy ciała powyżej 20 kg.
Ilość wody, jaką powinniśmy spożywać każdego dnia zależy od trybu życia danej osoby – np. sportowcy oraz osoby pracujące w wysokich temperaturach powinni wypijać nawet do 4-5 l w ciągu doby; warunków atmosferycznych – w czasie upałów należy zwiększyć jej ilości; choroby – szczególnie przy gorączce, biegunkach i wymiotach należy ją dostarczać w dużej ilości.

Ciało ludzkie to w ponad 50% właśnie woda. Picie wody w większych ilościach zalecane jest osobom, które nie wiedzą jak schudnąć. Każda dieta odchudzająca przynosi pozytywne efekty tylko wtedy, gdy towarzyszy jej odpowiedni poziom nawodnienia organizmu. Zaś sam proces odchudzania zawsze warto zacząć od kuracji oczyszczającej, dzięki, której przyspieszymy proces eliminacji toksyn z organizmu. Jeśli odczuwasz zmęczenie, cierpisz na zaparcia i bóle głowy - zrób sobie detoks. Nie będzie lepszego momentu. Ponieważ nie samą wodą człowiek żyje, warto wspomóc się suplementami diety wspomagającymi odchudzanie. Wypróbuj Elavię.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii mają wafle ryżowe
Ile kalorii ma kompot z gruszek

Wersja do druku